Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Балтійському морі катастрофічне цвитіння водоростей

Довкілля 8880 переглядів

Опубліковано - 27.07.2010 12:54 | Всі новини | Версія для друку

У Балтійському морі катастрофічне цвитіння водоростей
У Балтійському морі катастрофічне цвитіння водоростей
Супутникові зображення засвідчили масштаби величезної плями, яка проглядається на поверхні Балтійського моря і відображає величезне скупчення морських водоростей.

Потенційно токсична біомаса, що охоплює 377 000 квадратних кілометрів, може представляти небезпеку для морської екосистеми в регіоні, стверджують учені.

Дослідники переконані, що відсутність вітру і тривала висока температура в регіоні викликала найбільше цвітіння водоростей із 2005 року.

Постраждала ділянка моря займає величезні площі - від Фінляндії на півночі до Німеччини та Польщі на півдні Балтики.

Зображення плями з водоростями зареєстрував Envisat - супутник Європейського космічного агентства.

Дослідники синьо-зелених водоростей кажуть, що таке масове цвітіння охоплює Балтійське море щоліта протягом десятиліть.

Проте важливим чинником стало поширення в морі мінеральних добрив з довколишніх сільськогосподарських земель, які були вимиті в море і лише погіршили проблему.

Штучне "удобрення" моря стимулює швидке зростання фітопланктону - мікроскопічних вільно плаваючих морських рослин.

Це поширення водоростей також знижує кількість кисню, доступну для інших видів риб і морських організмів у постраждалому районі. Тож виникли побоювання, що це може дестабілізувати крихкі морські екосистеми.

Синьо-зелені водорості можуть також становити небезпеку для здоров'я людини, і місцева влада радить людям не купатися в місцях, де видно скупчення водоростей.

Тим не менше, дослідники передбачають, що сезонне цвітіння водоростей швидко завершиться з приходом сильних вітрів, коли високі хвилі просто їх розженуть.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.