Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс

За межею віків Регіон: Черкаська область 14719 переглядів

Опубліковано - 12.08.2010 22:37 | Всі новини | Версія для друку

На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс
На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс
У Черкаській області тривають розкопки поселення стародавньої трипільської цивілізації, якому понад 5 тисяч років. Воно збудоване з небувалим розмахом за тогочасними мірками. Розкопки оплачує французький бізнесмен.

Як зазначив керівник трипільської експедиції Володимир Круц, це найбільше з відомих трипільських поселень, що існувало між селами Легедзине та Тальянки. Учені вже давно зацікавились поселеннями-гігантами трипільців в Буго-Дністровському межиріччі, площа яких вражає своїми розмірами: Тальянки– 450 га, Майданецьке – 250 га.

Завдяки геомагнітній зйомці було виявлено, що вони налічували від 1500 до 2800 будівель, розташованих концентричними колами, які заселяли від 6 до 25 тисяч мешканців.

Наразі розкопали менше півсотні поселень. За словами керівника експедиції, над кожним працюють по півмісяця, аби лише розчистити місце і дістатися верхнього шару конструкцій.

За словами керівника проекту Олексія Корвіна-Піотровського, цього року було знайдено помешкання з унікальними архітектурними деталями: підлогою та жертовником, що надзвичайно добре збереглися.
Уперше вдалося встановити, що люди, які залишали це житло, забрали з собою піч - символ сімейного вогнища. Знайдений під житлом горщик, ймовірно, був родинним оберегом. Керівник проекту наголосив, що такі результати дають змогу робили висновки щодо мікрохронології розвитку поселень.

Експедиція з розкопок трипільських поселень стартувала у 1981 році.

Понад 10 років у фінансуванні досліджень бере участь французький меценат Бертран Кост.

“Україна - молода незалежна держава з давньою історією. Усі багато говорили про трипільську культуру, але ніхто нічого не робив. Тому я вирішив допомогти Інститутові археології НАН України”, - сказав він.

Як стверджують учасники експедиції, упродовж останніх років розкопки повністю фінансуються за рахунок меценатів, жодних державних коштів науковці не отримують.

Раніше, київські археологи в Легедзиному розкопали 30 готських поховань. Наступного року вчені мають намір завершити роботу. Це буде перше повністю розкопане поселення готів на Черкащині.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.