Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками

Громадська думка 7997 переглядів

Опубліковано - 20.08.2010 17:57 | Всі новини | Версія для друку

Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Усе більше мешканців України вважають себе громадянами країни і розмовляють українською мовою.

Про це свідчать результати омнібусного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень Соціс у 2009 році, які, як заявив директор Соцісу Микола Чурилов, порівнянні з результатами моніторингу.

"Вважають себе громадянами України у порівнянні з 40% в 2004 році зараз 54% мешканці країни. Кількість тих, хто називає себе громадянами колишнього СРСР, зменшилася за цей час з 12% до 6%", - сказав Чурилов у п'ятницю в Києві на прес-конференції, присвяченій соціальному зрізу життя українців.

Він також зазначив про позитивну тенденцію щодо зростання громадян, котрі розмовляють українською мовою. "Раніше, в 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз цей показник становить понад 40%", - сказав Чурилов.

Директор центру Соціс також озвучив дані, що характеризують переваги українців щодо шляхів розвитку держави на міжнародному рівні.

"Кількість людей, які вважають, що треба розвивати зв'язки з країнами СНД, з 2004 року з 41% зменшилася до 10%. За зміцнення східнослов'янського блоку (Україна, Білорусь, Росія) виступають 34% респондентів, а в 2004 році таких було 24%", - сказав Чурилов.

За його даними, доцільність встановлення зв'язків з країнами Заходу бачать 14% опитаних. Кількість прихильників вступу України у Євросоюз зменшилася з 56% у 2004 році до 42% на сьогоднішній день, в НАТО - з 25% до 21%.

У кожній хвилі омнібусного дослідження брали участь 1800 респондентів. Вибірка репрезентативна по Україні в цілому та по окремих регіонах.

Як повідомлялося раніше, більш ніж половина українців позитивно ставляться до здобуття Україною незалежності в 1991 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.