Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки вільного вибору. Чи переможе адмінресурс українців АР Крим?

Вибори-2010 Регіон: Автономна республіка Крим 7326 переглядів

Опубліковано - 5.10.2010 11:09 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки вільного вибору. Чи переможе адмінресурс українців АР Крим?
Хроніки вільного вибору. Чи переможе адмінресурс українців АР Крим?
Постійний представник Президента України в Криму Сергій Куницин кидає виклик президентській Партії регіонів.

Він вирішив балотуватися до кримського парламенту не від «регіоналів», а від партії «Союз». Норовливому чиновнику прогнозують швидку відставку – попри близькість Сергія Куницина до «команди Фірташа-Льовочкіна».

Сергій Куницин зробив кілька публічних спроб вступити до Партії регіонів – і колективно (об’єднавшись з «регіоналами» всім своїм блоком «Команда Куницина», а це тільки у парламенті автономії 12 депутатів), і індивідуально подавши заяву до кримської парторганізації. Але ні до списку не потрапив, ні висунення в мажоритарному окрузі не дочекався.

У понеділок соратник Куницина, його перший заступник у Представництві Президента Володимир Казарін підтвердив, що партія «Союз» офіційно висунула Сергія Куницина кандидатом у депутати кримського парламенту по місту Красноперекопську, мером якого той на початку 90-их розпочинав свою кар’єру.

За словами Володимира Казаріна, Куницин, представляючи лінію Президента, вважав, що з кримською організацією Партії регіонів має шукати спільну мову і йти разом. Але всі його спроби знайти взаєморозуміння з керівництвом кримських «регіоналів» ні до чого не призвели. Замість того, щоб консолідувати пропрезидентські сили, воно їх роз‘єднало, – зазначив Казарін.

Оскільки закон вимагає висування кандидатом від партій, то Куницин, як безпартійний, отримав підтримку від партії «Союз», яка «підтримує лінію Президента». «Тим самим, як справжній політик він показує, що не боїться перевіряти рівень довіри з боку суспільства, а з іншого боку – не думаю, що така ситуація прикрашає кримське керівництво Партії регіонів», – переконаний Володимир Казарін.

Тим часом місцеві мас медіа уже повідомили, що відплата за непослух не за горами: невдовзі очікується звільнення Сергія Куницина з посади представника Президента.

Чи буде перемога Партії регіонів тотальною?

Фаворит нинішньої виборчої кампанії в Криму – Партія регіонів. Тут обговорюється не сам факт її можливої перемоги, а чи виборе вона 70% місць у кримському парламенті, як це заявив лідер її місцевої парторганізації, прем’єр-міністр автономії Василь Джарти. Судячи з усього, в мажоритарних округах перемога її висуванців буде масовою. Лише такі важковаговики кримської політики як Куницин можуть посперечатися з «регіоналами».

Що ж до пропорційної частини парламенту, то тут, на думку місцевих оглядачів, окрім Партії регіонів проблем з подоланням 3-відсоткового бар‘єру не матимуть згадана партія «Союз» і нова прокремлівська політична сила – партія «Російська єдність». На межі 3% перебувають комуністи, партія «Батьківщина» і Народний рух України, який представляє Меджліс-Курултай. Зберігають шанси потрапити до кримського парламенту партії «Сильна Україна» (її кримський список очолила Олександра Кужель), «Фронт змін» і Прогресивна соціалістична партія України, яку до Верховної Ради автономії веде сама Наталя Вітренко.

Водночас, і «союзівці», і комуністи, які входять до проурядових коаліцій, звинувачують «регіоналів» у використанні адмінресурсу. Мова йде про залучення правоохоронних органів для «зачистки» своїх суперників. Лише за останній тиждень правоохоронці затримали мерів двох південнобережних містечок – Лівадії та Алупки. Обом Партія регіонів у підтримці на нових виборах відмовила і вони збиралися повторно балотуватися від інших партій, до речі, пропрезидентських. Прокуратура ж повідомила, що обоє підозрюються у зловживаннях у земельній сфері.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2010»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.