Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Львові створили перший в Україні парк фортифікаційних споруд в мініатюрі

Туризм Регіон: Львівська область 26237 переглядів

Опубліковано - 8.10.2010 22:33 | Всі новини | Версія для друку

У Львові створили перший в Україні парк фортифікаційних споруд в мініатюрі
У Львові створили перший в Україні парк фортифікаційних споруд в мініатюрі
8 жовтня у Львові за сприяння Європейської партії України на подвір’ї Палацу Потоцьких відбулося відкриття першого в Україні парку фортифікаційних споруд у мініатюрі. У парку наразі представлено 8 мініатюр.

Серед них - Високий Замок у Львові, Олеський замок, оборонна церква Сутківцях (Поділля), замок Тамплієрів у Середньому (Закарпаття), костел у Біще (Тернопільська обл.), замок в Острозі (Рівненська обл.), стовп-вежа у Кам’янці (Білорусь), церква у Посаді Риботоцькій (Польща).

Як зазначив директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, у світі немає стільки фортифікаційних споруд, скільки було в Україні. "Наша країна знаходилася на такому місці, що не було іншого виходу, як будувати фортифікаційні споруди для оборони. Свого часу був складений каталог з усіма фортифікаційними об’єктами, які мала Україна, там зібрано близько 4 тис. таких об’єктів. У цьому парку фортифікаційних споруд ми хочемо показати речі, які існують, і які вже не існують. Представлені об’єкти – це лише перший крок, плануємо, що тут буде так представлений Підгорецький замок, Кам’янець-Подільський та інші", - зазначив Б.Возницький.

За його словами, ідея виникала уже давніше у нього та в.о директора Львівського палацу мистецтв Юрія Гнатковського, останній, до речі, і знайшов благодійників, які допомогли матеріально втілити проект в життя.

"Відкриття парку історичних пам’яток має велике туристичне значення для нашого регіону, оскільки всю величну красу нашої історії можна буде не лише побачити а й доторкнутися до неї. В Європі такі парки історичних мініатюр дуже популярні, вони привертають увагу туристів та сприяють залученню коштів від владних структур та спонсорів для реставрації історичних об’єктів" - зазначив Юрій Гнатковський.

Майже всі запропоновані укріплення, що дійшли до нашого часу, були розбудовані у XIV-XVII ст. на місці фортифікацій княжої доби, або містять рештки давніх княжих укріплень.

Як зазначив реконструктор старовини Ігор Качор, усі фортифікаційні об’єкти відтворено у масштабі 1:50 і зроблено із бетону.

Власне, при співпраці з Європейською партією України у парку фортифікаційних споруд у мініатюрі має з’явитися понад двадцять експонатів замків, фортифікаційних споруд, церков та палаців України. Для відтворення плануються найбільш відомі з історичного та мілітарного погляду укріплення, розміщені на теренах давнього королівства Русі (пізніших Руського, Волинського, Подільського воєводств Речі Посполитої). Частині з них на сьогодні завдячують своєю популярністю туристичні маршрути, інша частина - відома за історичними подіями, з життя відомих постатей, але є важкодоступною через відсутність відповідної інфраструктури.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Туризм»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.