Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гречані потуги уряду проФФесіоналів: гречку сіятимуть там, де вона погано росте

Економіка Регіон: Дніпропетровська область 7827 переглядів

Опубліковано - 31.03.2011 13:06 | Всі новини | Версія для друку

Гречані потуги уряду проФФесіоналів: гречку сіятимуть там, де вона погано росте
Гречані потуги уряду проФФесіоналів: гречку сіятимуть там, де вона погано росте
На Дніпропетровщині розпочалась посівна кампанія. Облдержадміністрація дала вказівку сільгосппідприємствам регіону збільшити посіви гречки учетверо – з 3 до 12 тисяч гектарів.

Головний аргумент влади: аграрії повинні забезпечувати крупою свій і сусідні регіони. І за прийнятною ціною. Проте експерти вважають ці плани недалекоглядними: сільгоспвиробники на примус можуть відповісти «гречаним» бойкотом.

Цьогоріч Дніпропетровщина має повністю забезпечити своє населення гречаною крупою місцевого виробництва, заявляє влада.

Райдержадміністрації вже отримали рекомендації: скоротити посіви технічних культур і збільшити посіви гречки. Заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький каже, що потреба області в гречці складає 6,7 тисяч тонн на рік, натомість в останні роки вирощували вдвічі-втричі менше.

Якщо дослухатись до порад науковців і дотримуватись технологій, колишні великі гречані врожаї можна відновити, каже Вадим Удовицький.

«Клімат області підходить для вирощування гречки. За даними моніторингу, в минулі роки ми вирощували по понад 10 тисяч тонн гречки на рік. Отже, завдання буде виконане, ми задовольнимо потребу населення Дніпропетровщини і зможемо продати насіння гречки за межі регіону», – впевнений Вадим Удовицький.

Господарства годували гречкою... свиней

А втім, в аграрників на місцях оптимізму менше. Цьогоріч перед Новомосковським районом Дніпропетровщини поставили завдання відвести під гречку 900 гектарів. Важко вмовляти фермерів сіяти гречку замість соняху, каже в. о. начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Пуфлер, адже культура надто примхлива для посушливої Дніпропетровщини.

«Щоб вродила гречка, необхідні три умови: тепло, волога і бджола для опилювання. Все є, а от вологи немає. Тому господарства сіяли, а збирати нічого. Спека вбила зав’язь. Якщо закупівельна ціна на гречку на ринку буде хоч 6-8 тисяч гривень за тонну, то можна говорити про рентабельність. А якщо менша, то й мови нема. 2009-го року наші господарства згодували всю гречку свиням: ціни хорошої не було», – розповів в інтерв’ю Радіо Свобода Володимир Пуфлер.

Гречкосіям обіцяють пільги

Гречку не вигідно вирощувати ще й через здорожчання на понад 30% мінеральних добрив і самого насіння, кажуть аналітики аграрного ринку.

Та й ґрунти Дніпропетровщини до посіву культури не готові. Відтак аграріїв змушують працювати собі на збиток, заявляє керівник аналітичної служби агентства «АПК-інформ» Родіон Рибчинський.

«В останні роки через подорожчання мінеральних добрив сільгоспвиробники відмовляли собі в достатньому внесенні їх у ґрунт. А мінеральні добрива – це основний фактор врожаю насіння гречки», – каже експерт.

Влада запевняє: гречку на Дніпропетровщині цьогоріч вирощувати буде вигідно. Профільне управління облдержадміністрації обіцяє фермерам-гречкосіям пальне та добрива на пільгових умовах. Кошти, кажуть, виділить Кабмін, але конкретні суми не називають.

Між тим, експерти агроринку застерігають владу від тиску на аграріїв: ті можуть влаштувати тихий «гречаний» бунт: відзвітують про гречку – посіють соняшник.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.