Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Освіта від реформатора Табачника. Скільки це коштує в хабарах

Громадська думка 6187 переглядів

Опубліковано - 12.04.2011 18:16 | Всі новини | Версія для друку

Освіта від реформатора Табачника. Скільки це коштує в хабарах
Освіта від реформатора Табачника. Скільки це коштує в хабарах
Розмір середнього хабара в українських вузах складає 376 грн.

Про це свідчать результати соціологічного опитування студентів, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" з 23 березня по 3 квітня 2011 року, які презентовали в Києві у вівторок.

В опитуванні взяли участь 1008 студентів за вибіркою репрезентативною для студентства. Похибка вибірки не перевищує 3,2%.

Згідно з результатами опитування, мінімальний розмір хабара в українських вузах складає 50 грн, а максимальний - 4,8 тис. грн.

Відповідаючи на питання, скільки приблизно коштує здати іспит в українських вузах, 15,6% опитаних повідомили, що це коштує менше 100 грн; 24,5% вказали, що це коштує від 101 до 200 грн; 30,3% - від 201 до 300 грн; 7,2% - від 301 до 400 грн; 7,4% - від 401 до 500 грн; 8,9% - від 501 до 600 грн; 3,3% - від 601 до 700 грн; 8,2 % - від 701 до 1000 грн.

При цьому більшість українських студентів заявили, що вдаються до "купівлі оцінок" за власним бажанням.

Відповідаючи на питання, що стимулює студентів вдаватися до покупки оцінок, 61,6% опитаних сказали, що роблять це за власним бажанням - "легше заплатити, ніж щось вивчити". 13,4% респондентів сказали, що роблять так за прикладом інших - "так роблять всі, не слід виділятися". 20,5% опитаних заявили, що роблять так під зовнішнім тиском - "викладач натякає на необхідність дати хабар". 2,3% респондентів назвали інші причини і 14% не змогли відповісти на це питання.

У той же час, 65,1% опитаних сказали, що знають про відповідальність, яку тягне за собою звинувачення в хабарництві, і 34,9% опитаних сказали, що їм невідомо про те, яка настає відповідальність за звинуваченням в хабарництві.

Разом з тим, 38,9% опитаних погодилися, що в цілому необхідно протидіяти вузівської корупції. 5,1% опитаних заявили, що корупції необхідно протидіяти і вони готові брати участь особисто в такому протидії. 23,7% опитаних підкреслили, що явища корупції у вузах неможливо протидіяти. 12,6% респондентів заявили, що це природне явище, проти якого не варто боротися. 19,7% опитаних не змогли відповісти на запитання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.