Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна вимагає визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія в черговий раз переводить стрілки

Національне питання 19011 переглядів

Опубліковано - 21.04.2006 20:32 | Всі новини | Версія для друку

Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Українську вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду відмовилися розглядати на саміті міністів закордонних справ СНД у Москві.

Проти голосували Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан. "За" - Україна, Грузія, Молдова й Азербайджан.

На внесенні до порядку наполягав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Після невдачі Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення цього питання. СНД, а особливо Росія, досі не дали належної оцінки української трагедії. Хоча це вже зробили понад 20 країн світу, повідомляє 5 канал.

У свою чергу глава МЗС Росії Сергій Лавров висловився проти політизації теми визнання голодомору 1930-х років геноцидом українського народу.

"Вважаємо, що ця тема була досить докладно освітлена. Не бачимо доцільності політизувати цю тематику", - сказав він.

За словами Лаврова, від української делегації надійшло пропозиція внести проект рішення про визнання голодомору геноцидом українського народу, однак консенсусу досягнуто не було.

Разом з тим, продовжив російський міністр, всі без винятку делегації розділяють почуття українського народу з приводу того, що відбулося на його землі в 1930-і роки.

Як раніше заявляв російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці.

В 20-му столітті Україна пережила три голодомори: 21-22-го, 32-33-го та 46-47-го років. За підрахунками істориків, під час другого загинули близько 10-ти мільйонів українців. День пам"яті жертв голодомору та політичних репресій відзначається в Україні щороку останної суботи жовтня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.