Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Не розкажу я, діти, нічого вам... Прийдуть та уб’ють...” У страху – червоний колір...

Національне питання 9108 переглядів

Опубліковано - 26.11.2006 17:19 | Всі новини | Версія для друку

Дух Сталін впливає на Росію?
Дух Сталін впливає на Росію?
У Росії говорити про Голодомор 30-их років бояться досі, а зйомки сюжету ІСТV тривали під пильним оком ФСБ.

В яке б село не приїжджали наші журналісти, всюди люди казали, що Голодомор забрав більше життів, ніж Друга світова війна. І тільки в одному відрядженні у нашого кореспондента Олега Гулика були проблеми з тим, що люди не хотіли згадувати той час – бо ще живий страх. Це були прикордонні райони Росії.

У страху – червоний колір. У Росії тінь НКВС затьмарює пам’ять про голодомор. Курська область – прикордонна із Сумщиною. Південь – суміш українських і російських поселень. В українських на початку тридцятих розстрілювали за п’ять колосків. У російських – дозволяли збирати збіжжя за жатками.

Село Російське відрізняється від наших чистішою мовою, вицвілим триколором на сільраді і страхом перед пам’яттю. Боялись у тридцяті, коли сусіди вимирали, бояться й тепер.

Тетяна Студенкова, мешканка с. Російське:
"Ми ж то не знали…Ми ж то цього нічого не знали. Ми тільки були вірними якими. Це ж, ну як – влада…"

Ніна Шахова, мешканка с. Російське:
"Та хто зна. Хіба тоді розказували про Україну. Не розкажу я, діти, нічого вам... Ой, Галю. Прийдуть та уб’ють".

На заклик київського письменника Олеся Волі, який готував книгу спогадів про голодні тридцяті, відгукнулися тисячі очевидців мору в Україні. Останні сторінки – десятитисячний перелік смертей від виснаження. Виписані як вирок.

Сьогоднішні комуністи не хочуть визнавати навмисність убивств, тому що у 30-ті вбивали постановами і циркулярами партії-попередниці.

Олесь Воля, письменник:
"У кожному селі вигинуло людей приблизно утричі більше, ніж у часи Другої світової війни. Так Друга світова війна тривала п’ять років. Це просто не вкладається в ніяку свідомість".

Питання Голодомору, каже письменник, – питання влади. Коли гортав історію, душа посивіла. Влада винищувала його народ цинічно і безцеремонно.

Олесь Воля, письменник:
"Коли ми маємо визнавати геноцид чи що, ми, у першу чергу, маємо поставити крапку і не шукаємо ніскільки винних, ми хочемо поставити крапку над наругами щодо України, які були, є і поки не поставимо крапку, вони можуть повторитися".

На російській Курщині від українських сіл залишилися переважно тільки назви і говірка. Але досі Суджинський район в області називають хохляцьким – пам’ятають, як тут господарювали. У тридцяті любов до землі та власності витравили, тепер про це намагаються забути.

Знімальній групі ICTV, яка легально приїхала у відрядження, не дали попрацювати у російських селах. Сільський голова "стукнув" дільничному. Той – у ФСБ. Спецслужби покликали міграційну службу, та подзвонила у російське міністерство закордонних справ. Там досі страшно - значить комфортно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.