Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європа не стає ближчою українцям через «мовне питання»

Українці в світі 13934 перегляди

Опубліковано - 21.12.2006 15:02 | Всі новини | Версія для друку

Європа не стає ближчою українцям через «мовне питання»
Європа не стає ближчою українцям через «мовне питання»
Спрощення консульського обслуговування в іноземних посольствах українці зможуть відчути лише за кілька місяців. І тільки, якщо чиновники Євросоюзу вчасно підготують відповідні документи.

Йдеться, передусім, про переклад відповідної угоди між Києвом та Брюсселем на мови держав-членів ЄС.

А тим часом вітчизняні заробітчани з Італії та Португалії масово повертаються додому, щоб легалізувати своє становище за кордоном.

Посольства європейських країн – місце постійного скупчення українців. Здебільшого вони їдуть до рідних або працювати. А от біля італійського посольства традиційно багато саме заробітчан.

В останні кілька місяців тисячі українських жінок повертаються з Італії та Португалії, щоб легалізувати своє заробітчанство. Цього дедалі наполегливіше вимагає тамтешня місцева влада.

Ірина Пацула вже більше трьох років прислуговує італійській родині. Тепер теж хоче отримати офіційну робочу візу.

Ірина Пацула, заробітчанка:
«Сьогодні пішла в туалет, запізнилася. А вже кажуть - на завтра знову сюди, щоб подати дублікат тих паперів».

Щоб отримати робочу візу, нашим домогосподаркам треба копирсатися в паперах місяців зо три. Українська влада вже не один рік добивається лояльнішого ставлення до людей з боку європейських посольств.

У жовтні Київ і Брюссель нарешті узгодили договори про спрощення візового режиму для українців. Але так і не підписали.

Офіційний привід – тексти документів треба перекласти на мови всіх держав-членів ЄС.

Віталій Шибко, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах:
«Як би ми сьогодні не казали про те, що все більше і більше можуть розкриватися ворота для наших громадян в ті країни, які мають шенгенську угоду, але дещо, що зв’язано з дискримінацією, існує. Багато треба давати документів, підтверджувати про себе майже про все».

У Міністерстві закордонних справ вихваляються, мовляв, якщо угоду таки підпишуть, то деякі категорії наших громадян зможуть отримувати безкоштовні візи, а також багаторазові аж на 5 років. І ще кілька запроваджень.

Борис Базилевський, директор департаменту консульської служби МЗС України:
«Консули мають пояснювати причини відмови громадянам, мусить бути встановлена єдина процедура видачі віз, апліканти мають право на оскарження».

Тепер залишається чекати, коли євросоюзівські чиновники доведуть до пуття угоду про спрощення візового режиму для українців. Це, щонайменше, кілька місяців.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Українці в світі»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.