Аратта - На головну

11 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили механізм самовідновлення мозку після інсульту

Охорона здоров`я 8550 переглядів

Опубліковано - 26.12.2006 11:27 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили механізм самовідновлення мозку після інсульту
Вчені виявили механізм самовідновлення мозку після інсульту
Американські вчені встановили молекулярні механізми, які є основою часткового відновлення тканин головного мозку після інсультів.

За їхніми даними, міграцією незрілих нервових клітин, які замінюють мертві нейрони в пошкоджених областях, управляють білки, які виробляє внутрішня оболонка кровоносних судин.

Результати останніх досліджень говорять про те, що тканини мозку людини і ссавців мають здатність частково відновлюватися після масового відмирання нервових клітин, викликаного порушеннями кровообігу при інсульті. За цими даними, незрілі нервові клітини - нейробласти, мігрують в уражену область з особливої субвентрикулярної зони, розташованої під бічними шлуночками головного мозку.

Потрапивши в зону ураження, нейробласти диференціюються в зрілі нейрони, які починають виконувати функції загиблих після інсульту кліток.

Фахівці Медичної школи Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса спробували встановити чинники, які викликають цей процес.

В експериментах з мишами учені штучно викликали у тварин інсульти, а потім, за допомогою різних біохімічних маркерів, простежували переміщення нейробластів з субвентрикулярної зони в пошкоджені ділянки мозку. У результаті дослідники встановили, що міграція нервових клітин безпосередньо пов'язана з утворенням нових судин у зонах ураження. Вони припустили також, що речовинами, які безпосередньо стимулюють початок міграції нейробластів, є два білки, що виробляються новоутвореним ендотелієм (внутрішнім клітинним шаром) судин: - фактор клітин строми -1 (SDF-1) і ангиопетін-1 (Ang-1).

Щоб перевірити цю гіпотезу, дослідники викликали інсульт у зоні кори мозку, що управляє рухами вусиків миші, а потім ввели тваринам вказані білки. У результаті в мишей, які отримали ін'єкції, спостерігалося практично 100% відновлення: вони контролювали рухи вусиків не гірше, ніж абсолютно здорові миші з контрольної групи.

За словами координатора дослідницького проекту доктора Томаса Кармішеля, ученим відомо, що аналогічні міграції клітин відбуваються після інсультів і в мозку людини. Тому в майбутньому медики можуть навчитися управляти цим процесом не тільки у тварин, але й у людей, добиваючись таким чином максимально повного відновлення пацієнтів після інсульту, повідомляє Медпортал.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.