Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська культура - державотворчий компонент

Духовний світ 15581 перегляд

Опубліковано - 10.05.2006 15:30 | Всі новини | Версія для друку

Українська культура - державотворчий компонент
Українська культура - державотворчий компонент
Духовний і культурний розвиток особистості — це складна й водночас дуже важлива справа у справі побудови демократичної держави. Цій темі була присвячена науково-практична конференція «Українська культура як державотворчий компонент: сучасний стан та роль».

Спочатку було слово, і слово було в Бога, і Бог було слово…

Духовний і культурний розвиток особистості — це складна й водночас дуже важлива справа. Лише культурні народи можуть створити справжню демократичну, високорозвинену державу. Культурою вважають все, що має людина чи громада людей не від природи, а від власного розуму і власної творчості: в царині матеріальній, духовній, громадському житті...

Велику роль розвитку саме культурної, духовної особистості приділяють і в найбільшому вищому навчальному закладі України – Міжрегіональній Академії управління персоналом, повідомляє її офіційний сайт. Тому не випадково за круглим столом в Академії недавно зібралися науковці, громадські діячі, професори, студенти, аби обговорити важливу і визначальну тему для нинішнього покоління «Українська культура як державотворчий компонент: сучасний стан та роль».

У науково-практичній конференції взяли участь професор, доктор педагогічних наук, директор Центру риторики «Златоуст» МАУП Галина Сагач, професор, кандидат філологічних наук, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП Василь Яременко, професор, доктор філологічних наук Володимир Бойко, магістр філософії, аспірант Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Хіросі Катаока та інші.

«Нині наше суспільство переживає динамічний час риторичного ренесансу. Це відбувається і в багатьох інших країнах світу, зокрема Німеччині, Франції, Італії. Разом з тим ми відчуваємо значну конфронтацію слова й духовної культури особистості. Риторичний ренесанс в Україні пов'язаний зі значним зростанням демократичних тенденцій у формуванні засад громадянського суспільства. Прагнення України до незалежності, зокрема, давайте згадаємо наш майдан, свідчить про те, що люди заговорили. Інша справа: Як? Про що? Однак для повного демократичного перетворення потрібен час, і перший, найважливіший крок до цього українське суспільство вже зробило. Ми повинні пам’ятати, що філософія культури розглядає історичну культуру особистості як систему духовно-моральних та інтелектуальних цінностей і розкриває сутність людського буття. Саме культура формує особистість управлінця, політика. А духовність, своєю чергою, – це гарант державотворчих процесів у нашій країні», - відзначила у своїй доповіді «Формування риторичної культури особистості та суспільства в умовах інфляції слова» Галина Сагач.

Василь Яременко розповів про українську культуру епохи Ренесансу та бароко, а також визначив значення цих періодів як націєтворчого чинника. Володимир Бойко порозмурковував про джерела формування нації: поетику українського слова.

Цікавою була доповідь Хіросі Катаоки, який зупинився на темі «Культ предків як одна з передумов формування поняття державності».

Підбиваючи підсумки, учасники та гості форуму зауважили, що без культурного розвитку нації не можна побудувати самодостатню державу, і ухвалили рішення зробити конференцію традиційною, яка відбуватиметься у Міжрегіональній Академії управління персоналом щороку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.