Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі

У світі науки 8513 переглядів

Опубліковано - 22.02.2013 20:28 | Всі новини | Версія для друку

NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
Американське космічне агентство NASA зафіксувало на поверхні Сонця великі плями. Спостереження проводилися 19 і 20 лютого.

Плями, виявлені фахівцями NASA, відрізнялися високою швидкістю росту. Одна з них за 48 годин виросла до розмірів, що в шість разів перевищують діаметр Землі.

Сонячні плями формуються в результаті підвищення активності магнітного поля. Через посилення поля в цих зонах пригнічується активність заряджених частинок, внаслідок чого температура на поверхні плям виявляється істотно нижчою, ніж в інших зонах. Це пояснює спостережуване з Землі локальне потемніння.

Зазначимо, сонячні плями є нестабільними утвореннями. У разі взаємодії з аналогічними структурами іншої полярності вони колапсують, що призводить до викиду у простір потоків плазми (так звані "спалахи на Сонці").

Коли такий потік досягає Землі, більша його частина нейтралізується магнітним полем планети, а залишки "стікаються" до полюсів, де їх можна спостерігати у вигляді полярних сяйв.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.