Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Маргарет Тетчер і після смерті залишиться символом рішучості і жіночості

Втрата 13552 перегляди

Опубліковано - 9.04.2013 00:29 | Всі новини | Версія для друку

Маргарет Тетчер і після смерті залишиться символом рішучості і жіночості
Маргарет Тетчер і після смерті залишиться символом рішучості і жіночості
Колишній британський прем’єр-міністр Маргарет Тетчер померла зранку 8 квітня у віці 87 років. Її близькі кажуть, що смерть стала результатом інсульту

Баронеса Тетчер була прем’єр-міністром від Консервативної партії з 1979-го до 1990 року і першою жінкою на цій посаді.

Британський уряд вже повідомив, що її церемонія поховання відбуватиметься у національному Соборі Святого Павла з усіма військовими почестями.

Маргарет Тетчер називають символом британської консервативної ідеології, а також того, що може досягти жінка у політичній кар’єрі.

«Залізною леді» її почали називати в колишньому Радянському Союзі. І вона ніколи не заперечувала.

Хоча критика її урядування з боку лівих партій завжди була безжалісно жорсткою, навіть ідеологічний опонент – лідер Лейбористської партії Тоні Блер визнавав, що політика Тетчер у 80-х роках допомогла вивести країну з кризи, підштовхнувши приватне підприємництво, конкуренцію, завдяки успішній програмі приватизації.

Міжнародна постать

11 років Тетчер при владі випали на розпал Холодної війни. На міжнародній арені вона стояла пліч-опліч із Президентом США Рональдом Рейганом.

Вона наважилася вступити у війну за далекі острови з Аргентиною.

Слово «соціалізм» Маргарет Тетчер використовувала як брудно лайливе, але вона виявилася першим західним лідером, який заявив, що з генеральним секретарем комуністичної партії Радянського Союзу Михайлом Горбачовим можна вести справи.

Багато років немічна Маргарет Тетчер потерпала від деменції і жила на самоті, хоч і за нею цілодобово доглядали. Це – болісні реалії старості, яка не шкодує навіть колись могутніх державних діячів.

Не оминув Маргарет Тетчер увагою і Голлівуд. Теперішній прем’єр-міністр Дейвід Камерон віддавав належне тому, як роль Маргарет Тетчер у фільмі «Залізна леді» зіграла Меріл Стріп, пише «Радіо Свобода».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.