Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»

Мистецький погляд Регіон: Чернігівська область 28180 переглядів

Опубліковано - 30.01.2007 15:02 | Всі новини | Версія для друку

У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»
У музеї Михайла Коцюбинського в Чернігові діє виставка «Ікони в рушниках»
Унікальна виставка під назвою «Ікони в рушниках» проводиться в приміщенні музею Михайла Коцюбинського в Чернігові.

На ній представлено понад 70 вишитих ікон, виготовлених руками майстрині Агнеси Ляшенко. Приблизно стільки ж старовинних рушників зі своєї колекції надала для оформлення сакральних образів власниця чернігівської мистецької галереї «Круті сходи» Тетяна Жогалка.

За словами майстрині, вишивати хрестиком вона почала майже випадково. Все життя пропрацювала у фармацевтичній галузі, а вже після виходу на пенсію побачила гарний образ святителя Миколая Чудотворця і вирішила вишити такий для свого онука. Перша спроба була вдалою, тож згодом з'явилися cвятий Володимир і княгиня Ольга, Антоній Печерський і Феодосій Чернігівський, а також лики Богородиці.

На першій виставці Агнеси Денисівні, яка також відбулася в музеї Коцюбинського, було представлено 29 вишитих картин. За словами майстрині, вона ще не знала канонів, за якими створюються ікони, тож почала вчитися і відвідувати церкву, читала спеціалізовану літературу, радилася зі священиками.

Через деякий час Агнеса Денисівна звернулася до сюжетних композицій, на яких присутні декілька персонажів. За допомогою голки і ниток вона створила картини «Трійця», «Благовіщення», «Різдво Христове», «Покрова Богородиці», «Хрещення Господнє», «Воскресіння» та інші.
Проте особливе місце в її творчості посідають Богородичні ікони. Агнеса Ляшенко відтворила на полотні деякі загальновідомі образи Богородиці, а також майже всі чудотворні образи Цариці Небесної, які прославилися на Чернігівщині. В її доробку: Єлецька, Троїцько-Іллінська, Густинська, Іржавецька, Домницька, Леньківська, Любецька образи Божої Матері.

Пізніше майстриня освоїла більш складну техніку вишивання бісером. На виставці представлено декілька невеликих за розміром ікон, які пані Агнеса створила з бісеру. Кожна з них вимагає не одного місяця кропіткої праці.

«В Україні ікони завжди прикрашали красивими рушниками, - розповідає вчений секретар музею Ольга Єрмоленко. - Де по краю виробу бачимо вишивку, це означає, що його вішали в красному кутку кімнати, тобто "на Богів" - це так звані набожники».

Виставка «Ікони в рушниках» працюватиме до середини лютого.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.