Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні взяти відпустку на гарантований законом термін може лише кожен десятий працівник

Добробут 5786 переглядів

Опубліковано - 29.04.2013 11:51 | Всі новини | Версія для друку

В Україні взяти відпустку на гарантований законом термін може лише кожен десятий працівник
В Україні взяти відпустку на гарантований законом термін може лише кожен десятий працівник
Українці не надто часто тішать себе відпочинком. Переважна більшість (75 %) бере відпустку один-два рази на рік.

Більше двох разів на рік «тікають» з роботи лише 16 % опитаних, а іще 8 %, вочевидь, страждають на трудоголізм і беруть відпустку лише раз на декілька років.

Про це свідчать результати опитування Дослідницького центру надана Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Не всі українські роботодавці поважають право підлеглих на відпочинок. Як виявилось, кожен другий офісний працівник так чи інакше стикається зі складнощами при бажанні взяти відпустку. Якщо 40 % опитаних зазначили, що не завжди можуть взяти відпустку тоді, коли їм потрібно, то десята частина респондентів твердить, що їхня робота взагалі не передбачає відпустки. Ні, це не рабська праця, а, швидше за все, фріланс – досить популярний тип роботи. Відпустка у таких працівників наступає тоді, коли немає роботи, але вона і не є оплачуваною. Але 50 % працюючих українців без проблем беруть відпустку тоді, коли забажають.

Найчастіше суперечки з роботодавцем виникають в офісних працівників з приводу тривалості відпустки та періоду бажаного відпочинку. Зокрема, близько 40% респондентів зазначили, що їхня відпустка не може тривати довше, аніж декілька днів. Такий же відсоток опитаних поскаржилися, що вони не мають змоги відпочити, коли хочуть. Кожен десятий опитаний зізнався: йому відпустку не оплачують взагалі.

Втім такі результати не означають, що українці не мріють про відпустку.

Зазвичай працівники відпочивають недовго. Найтиповіша перерва – два тижні. Більше третини респондентів змушені задовільнятися коротким відпочинком від 3 до 7 днів. Тільки кожен десятий має можливість взяти відпустку на всі гарантовані законом три тижні, а то й місяць.

Найпопулярніша пора відпочинку – літо. Проте не всім вдається отримати бажаний відпочинок саме в цей період – роботодавці все ж бажають забезпечити безперервність робочого процесу. На другому місці за популярністю осінь. Її люблять трохи більше, аніж зиму та весну. П’ята частина респондентів не перебірлива – відпочивати уміють у будь-яку пору року. А іще 10 % покладаються на «милість» від роботодавців, бо вибирати час для відпустки не мають змоги.

Переважна більшість офісних працівників використовують відпустку для того, щоб подорожувати. Що цікаво, закордонні цікавинки приваблюють їх так само, як і українські пам’ятки і ландшафти. Дачі не дуже популярні серед офісних працівників – там відпочивають тільки 16 %. Але не всі такі щасливі. Кожен п’ятий змушений час від часу присвячувати відпустку вирішенню накопичених за час роботи проблеми. А от санаторії свою популярність віджили – «поправляти» здоров’я під час відпустки опитані не прагнуть.

На нинішні травневі свята респонденти планують відпочивати вдома або за містом, на дачі. Лише п’ята частина поїде в гості до родичів. Цікаво, що Крим і Карпати програють міжнародному відпочинку. А ось Одеса та Львів - шалено популярні. Працювати, незважаючи на довгий період свят, планують 16 % респондентів.

Як повідомлялося раніше, більшість українців хочуть бути фрилансерами, обіймати керівні посади та працювати за кордоном.

Крім того, офісні працівники в Україні змінюють роботу кожних 2–3 роки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.