Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кому вірити: очам чи владі? Держстат рапортує: інфляції немає, ціни не зростають

Добробут 6827 переглядів

Опубліковано - 8.05.2013 10:47 | Всі новини | Версія для друку

Кому вірити: очам чи владі? Держстат рапортує: інфляції немає, ціни не зростають
Кому вірити: очам чи владі? Держстат рапортує: інфляції немає, ціни не зростають
Зростання цін в Україні зупинилося. За даними Держстату, інфляція в Україні вже другий місяць поспіль становить нуль відсотків.

Натомість експерти сумніваються в таких оптимістичних оцінках і припускають, що йдеться радше про маніпуляцію числами.

Ціни на товари та послуги зазнали незначних змін, які в цілому дають нульовий показник. Як зазначається у повідомленні Державної служби статистики, у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,1%. Найбільш суттєво – на 13,7% – подешевшали яйця. Також подешевшали м’ясо та молоко, рис, цукор, соняшникова олія. Водночас найбільш відчутно подорожчали овочі та фрукти – на 3,3 та 3%.

Нульова інфляція була зафіксована і в березні цього року. Минулий рік Україна, за даними Держстату, завершила із незначною дефляцією у 0,2%. Нацбанк пояснює це високою пропозицією продовольчих товарів.

На інфляцію чекають у другій половині року

У держбюджет-2013 заклали прогноз інфляції 4,8%. На думку економіста Олега Соскіна, підвищення цін очікується у другій половині року.

«Чому може бути ривок цін? Величезні здійснені внутрішні запозичення урядом – десь на 217 мільярдів гривень зараз випущено облігацій внутрішньої державної позики. Відбулася монетизація внутрішнього боргу. Готівкова гривня на кінець березня складала понад 200 мільярдів. Це найбільший рівень готівкової гривні в обігу за останні часи», – зазначає Олег Соскін.

Між тим, заступник голови парламентського комітету з питань соціальної політики та праці народний депутат від фракції УДАР Павло Розенко зазначає, що такі статистичні дані суперечать суспільним настроям.

«В 2012 році, з одного боку, Держстат показав фактично нульову інфляцію, з іншого – дві третини українських громадян говорять про те, що по них найбільше б’є підвищення цін на товари і послуги», – каже депутат-ударівець.

Економіка не дає підстав для оптимізму

Раніше Держстат повідомив про те, що реальна зарплата в Україні у березні цього року зросла порівняно із попереднім місяцем на 5,4%. На тлі стабільних цін збільшення реальної зарплати мало би пожвавити споживання. Однак за даними дослідження, проведеного у цей час компанією GfK Ukraine, споживчі настрої українців у цей час погіршувалися.

З огляду на це Павло Розенко сумнівається в об’єктивності державної статистики. За його словами, «Держстат показує прекрасні цифри, а з іншого боку – взяти той самий борщовий набір: порівняно з попереднім роком ціни збільшилися на 30-35%».

За оцінками експертів, ситуація в українській економіці не дає підстав для оптимістичних очікувань.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.