Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Страховики користуються юридичною неграмотністю українців і не платять компенсації після ДТП

Добробут 7881 перегляд

Опубліковано - 14.08.2013 13:21 | Всі новини | Версія для друку

Страховики користуються юридичною неграмотністю українців і не платять компенсації після ДТП
Страховики користуються юридичною неграмотністю українців і не платять компенсації після ДТП
В Україні страховики під різними приводами відмовляються виплачувати компенсації після ДТП.

Про це пише "Сегодня".

Страховий захист на сьогоднішній день існує тільки для ідеально цілих автомобілів. Так, наприклад, відомий випадок, коли після ДТП по всій ширині дверей постраждалої машини смугою була здерта фарба. Страхова винної сторони відмовилася оплатити фарбування, посилаючись на те, що вона і до ДТП не була ідеальною - в куточку знайшлася невелика потертість.

"В даному випадку мова йде не про подряпину, а про те, що якщо деталь потрібно було повністю фарбувати і до збитку, страховик не повинен відшкодовувати вартість фарбування, оскільки виплата повинна дозволити повернути майно в стан, у якому воно було до збитку", - пояснив начальник відділу андеррайтингу транспортних ризиків СК "Allianz Україна" Олександр Яременко.

А от юристи вважають інакше. "В даному випадку СК незаконно відмовила у виплаті страховки, - говорить провідний юрист МПК "УкрЮрЦентр" Кирило Бобровний. - Найчастіше це робиться, якщо сума страхової виплати невелика. СК навмисно відмовляється виплачувати страховку, сподіваючись на те, що страхувальник не буде подавати в суд". У разі якщо страхова все-таки не відшкодує збиток, вимагати гроші треба у винуватця ДТП, кажуть експерти.

"Згідно зі ст. 1194 Цивільного кодексу, особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати зобов’язана саме доплатити потерпілому різницю між виплатою і реальним збитком. За відшкодуванням варто звертатися в суд", - зазначив юрист компанії "Правова допомога" Андрій Бузинний.

Крім відмови страхових компаній платити зустрічаються і випадки, коли вони просто затягують сам процес. Як розповіла господиня постраждалої в ДТП машини, вона домагалася компенсації від страхової півроку, але так нічого і не вийшло і жінка просто махнула на все рукою.

"Це типовий приклад того, що деякі СК більше турбує збір премій, ніж реальне страхування", - говорить менеджер з комунікацій компанії "PZU Україна" Олександр Мельничук. Правда, є частка провини і самих страхувальників. "Скільки водіїв, купуючи поліс ОСАГО, вибирають страховика по параметру надійності, а не тільки ціни? - додав Олександр Яременко. - Часто купують що завгодно, лише б подешевше і папірець для ДАІ був". "Затягування часу - типова поведінка страховиків", - говорить Андрій Бузинний.

Однак варто зазначити, що дії страхових чітко регламентовані в Україні законом. Наприклад, у СК є лише 10 днів з моменту отримання повідомлення про ДТП для того, щоб з’ясувати причини аварії і порахувати збитки. Якщо ж це не буде зроблено, потерпілий має право сам обрати експерта. Крім того, СК не має права зволікати і з виплатою компенсації - на це дається 90 днів з моменту подачі заяви про страхове відшкодування.

"Якщо цього не відбувається - подавайте в суд", - зазначає Бобровний.

Часто також страхові не враховують знос деталей при виплатах за договорами цивільної відповідальності.

"Може ввести в оману співвідношення понять "вартість відновлювального ремонту" і "вартість матеріального збитку", - говорить Кирило Бобровний. - Вартість відновлювального ремонту якраз і включає в себе вартість деталей за ринковою ціною на сьогоднішній день, однак далі ця сума множиться на коефіцієнт зносу деталей (амортизація). В результаті ми отримуємо вартість матеріального збитку, яка завжди менше вартості відновлювального ремонту. А саме матеріальний збиток зобов’язана відшкодувати СК".

За словами експертів, щоб убезпечити себе від витівок страхових, в першу чергу необхідно ретельно вибирати компанію

"Головна порада - ретельно вибирайте СК, - зазначив Олександр Мельничук. - Тільки на надійного страховика можна перекласти свої ризики і бути впевненим в тому, що він виконає свої зобов’язання і вам не доведеться в терміновому порядку шукати гроші для ремонту свого або чужого авто". При виборі компанії необхідно орієнтуватися на її репутацію, фінансовий стан і досвід.

Також не слід гнатися за компаніями, страхові поліси яких дешевші зі інші, - найчастіше так роблять ненадійні компанії. І наостанок - обов’язково перед підписанням договору страхування уважно його прочитати. "При оформленні страховки обов’язково ознайомтеся з усіма пунктами договору. Якщо ви з чимось не згодні, пропонуйте відразу вносити зміни, виправляти помилки або помилки", - говорить Бобровний.

"У більшості випадків дії СК спрямовані на те, щоб під будь-яким приводом не виплатити страховку або виплатити її не повністю. Найчастіше користуються юридичною неграмотністю людей і класичним способом переведення стрілок", - додав експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.