Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єврокомісія хоче мати змогу ветувати енергетичні угоди, підписані країнами ЄС

Газоват 6687 переглядів

Опубліковано - 18.02.2015 14:16 | Всі новини | Версія для друку

Єврокомісія хоче мати змогу ветувати енергетичні угоди, підписані країнами ЄС
Єврокомісія хоче мати змогу ветувати енергетичні угоди, підписані країнами ЄС
В ЄС готують законопроект, який дозволить накладати вето на енергетичні угоди між членами Євросоюзу та іншими країнами.

Про це повідомляє англомовне видання EurActiv.

Згадані зміни готують в межах формування енергетичного союзу, який передбачає диверсифікацію постачання енергоносіїв та стратегію посилення енергобезпеки.

Відповідно до тексту закону, «активна участь» у газових переговорах дозволить уникнути «надмірного тиску або ринкових диспропорцій», заподіяну міжурядовими угодами з «країнами, які не дотримуються європейських законів». Тож перед підписанням угод, що стосуються енергетичного сектору, їх ретельно розглядатиме Єврокомісія - міжурядові угоди оцінюватимуть на відповідність енергетичному ринку ЄС та правилам безпеки постачання.

Як повідомляється, приводом для зміни законодавства стала низка угод, протягом 2008-2010 років підписаних Росією з шістьма країнами ЄС - Болгарією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією. Таємні домовленості з російським газовим монополістом «Газпромом» йшли в розріз з європейським законодавством та правилами конкуренції, через що передбачений угодами проект «Південний потік» був заморожений.

Разом з тим, в тексті проекту зазначають, що особливої уваги заслуговує модернізація стратегічного партнерства в галузі енергетики з України, яку в документі описують як важливу транзитну країну.

Крім того, ЄС планує використовувати «всі свої зовнішньополітичні інструменти», для співпраці з такими країнами як Алжир, Туреччина, Азербайджан, Туркменістан та Іран, державами Близького Сходу та Африки. Роботу щодо Південного газового коридору, ініційовану Європейською комісією, планують розширити, щоб полегшити експорт середньоазіатського газу в Європу.

Також ЄС продовжить працювати над створенням терміналів скрапленого природного газу (СПГ) – низка таких центрів будуть зведені в країнах Центральної і Східної Європи та Середземноморському регіоні.

Як відомо, рамкову стратегію енергетичного союзу планують оприлюднити 25 лютого. Сам проект закону датований 30 січня і наразі перебуває на доопрацюванні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.