У Вас встановлене розширення AdBlock або подібне. Будь ласка, додайте наш сайт до білого списку, - тим самим Ви сприятимете його розвитку, - адже сайт не утримується олігархами.
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Джо Байден поговорив телефоном із Путіним - серед тем і Україна
Оглядачі відзначають, що повідомлення Кремля не згадує теми розмови на які вказує Білий дім.
У ході телефонної розмови із президентом Росії Володимиром Путіним, президент США Джо Байден наголосив на питаннях хакерських нападів на американські установи, у яких розвідувальні служби США звинувачують Росію, та арешті лідера російської опозиції Олексія Навального. Про це повідомляє інформаційна агенція AP з посиланням на двох високопосадовців адміністрації США.
Також у вівторок, речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Байден дзвонив Путіну, щоб, серед іншого, наголосити на підтримці суверенітету України. Серед тем розмови, як повідомляється, також було продовження договору СНО-3.
Пізніше повідомлення про зміст розмови було оприлюднено на сайті Білого дому.
"Президент Джозеф Байден сьогодні поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. Вони обговорили готовність обох країн продовжити дію СНО-3 на п’ять років, домовившись про те, щоб їхні команди терміново працювали, щоб завершити продовження до 5-го лютого. Вони також домовились вивчити проведення дискусій щодо стратегічної стабільності по низці питань, які стосуються контролю над озброєннями та нових питань безпеки. Президент Байден підтвердив рішучу підтримку суверенітету України Сполученими Штатами Америки. Він також підняв інші питання, що викликають занепокоєння, включно з хакерським зламом SolarWinds, повідомленнями про те, що Росія встановила винагороду за вбивство солдатів США в Афганістані, втручання у вибори в США 2020 року та отруєння Олексія Навального. Президент Байден чітко заявив, що Сполучені Штати будуть твердо захищати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам. Президенти домовились підтримувати прозоре та послідовне спілкування в майбутньому", - відзначається у повідомленні.
Psaki says Biden has spoken to Putin. Call happened since the briefing started, but she says he planned to discuss support for Ukraine sovereignty, Navalny poisoning and SolarWinds hack.
Повідомлення про розмову президентів опублікував і уряд Росії. У ньому наголошується, що Путін відзначив, що нормалізація відносин між країнами відповідає їх інтересам.
Як повідомляє сайт Кремля, серед тем розмови було "внутрішньоукраїнське врегулювання".
"Загалом бесіда лідерів Росії та США мала діловий та відвертий характер", - повідомляє Кремль.
Оглядачі відзначають, що повідомлення Кремля не згадує теми розмови на які вказує Білий дім.
Ooh. Unlike the Kremlin’s readout, Washington says Biden raised a bunch of sticky issues in his phone call with Putin today, including Navalny, hackers, and more. https://t.co/hiyh75hVoN
"Не шок, але повідомлення Кремля щодо дзвінка Байден-Путін не згадує хакерський злам Solar Winds... або винагороди (за американських солдатів - прим. ГА)", - твітує журналіст каналу CNN Захарі Коген.
Оглядачі відзначають, що Кремль не згадує і тему Навального у розмові президентів.
Якщо ви помітили в тексті орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України...
дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею
упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.” Юрій Липа