Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено опікунську раду Національного заповідника «Софія Київська»

За межею віків Регіон: м.Київ 13532 перегляди

Опубліковано - 30.06.2006 21:21 | Всі новини | Версія для друку

Створено опікунську раду Національного заповідника «Софія Київська»
Створено опікунську раду Національного заповідника «Софія Київська»
До її складу увійшли відомі політики та громадські діячі на чолі з Миколою Жулинським. Вони піклуватимуться про збереження національної пам'ятки архітектури та шукатимуть кошти на її реставрацію.

Реставрацію палацу Митрополита завершать до кінця цього року. На відновлення будівлі XVIII століття, яка входить до заповідного комплексу "Софія Київська", виділили 30 мільйонів гривень. З них 5 - державний внесок, 10 - гроші київської влади. Ще 15 мільйонів - спонсорські. Для завершення реставраційних робіт грошей уже не вистачає. І це не єдина проблема заповідника.

Неля Куковальська, генеральний директор заповідника "Софія Київська":
- Зо останні п'ять років ми вивели об'єкти з гостро аварійного стану. Не може бути, щоб пам'ятки загальносвітового та загальнонаціонального значення були в аварійному стані. Тепер нагальні проблеми - це перекладка інженерних мереж, обстеження та реставрація мозаїк, підкріплення центрального куполу собору.

Упродовж трьох років на реставрацію "Софії" треба 105 мільйонів гривень. Самостійно віднайти такі кошти заповідник не взмозі, - каже його директорка. Тому виникла ідея створення опікунської ради. До неї увійшли громадські діячі, які, за словами пані Куковальської, мають кредит суспільної довіри. Авторитет цих людей та їхня близькість до владних стурктур мають допомогти у збереженні національної пам'ятки.

Микола Жулинський, голова опікунської ради заповідника "Софія Київська":
- Якщо ви думаєте, що це велика радість для мене, то ви помиляєтеся. Бо я знаю, який це складний об'єкт і яка велика відповідальність лежить на всіх нас.

"Софія Київська" належить до всесвітніх пам'яток культурної спадщини ЮНЕСКО. Президент Ющенко вирішив, що заповідник у найближчому майбутньому має стати національним духовним центром, і підписав відповідний Указ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.