Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»

Народний Вісник Регіон: Київська область 18922 перегляди

Опубліковано - 3.07.2006 13:43 | Всі новини | Версія для друку

На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»
На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»
Купальські обряди з усіх районів Київщини привезли до Ржищева. До річниці відкриття перших знахідок Трипільської культури на київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок».

Місце розкопок трипільського поселення під Ржищевом - предмет гордощів тамтешніх мешканців. Таких місць тут багато. Містечко позиціонує себе як туристичне. Оригінальної кераміки на місці розкопок немає - вона вже в музеї. Але відчути дух трипільців можна тільки тут - кажуть ініціатори фестивалю. Програма розпочинається виготовленням лляного полотна за прадавньою технологією та випалюванням трипільської кераміки у земляній печі.

Олег Фіголь, заступник голови товариства "Коло-Ра":
- Вночі, коли відбувається випал, коли з димаря полум"я двометровим соплом гуде і ця кераміка аж біла, це набагато більше вражає, ніж просто в музеї. Там більше комерції, а тут воно просто живе. Ми тут робимо те, що нам подобається, а люди приходять: "Не вже так може бути?"

Основне дійство відбувається увечері, у центрі Ржищева. Понад 20 найкращих колективів Київщини привезли на фестиваль свої купальські обряди та оригінальне вбрання. Молодь танцює довкола маленьких верб і плете купальські вінки - кожен по-своєму. Дівчата збирали квіти дорогою. Що додавали до вінків, аби закохати у себе хлопців, - не зізнаються.

Учасниці дійства:

- Я сподіваюся, що хтось знайде мій вінок, якись гарний хлопець.

- Я оце думала і передумала зачаровувати. А якщо стрибнуть. А вода холодна і не дай бог не витягнуть.


Сміливих серед парубків немає. За вінками не стрибає ніхто. Але учасників та гостей дійства це не засмучує. Усі йдуть танцювати довкола великого багаття. Фестиваль "Ржищівський вінок" відбувається вчетверте. Організатори свята кажуть, що це додає привабливості місту. Аби фестиваль не копіювали інші, його бренд зробили власністю громади Ржищева.

Надія Кавратко, заступник мера Ржищева:
- Міська рада повинна вкласти частину коштів для того, аби створити відповідну базу або як ми говоримо інфраструктуру, повинні бути готелі, ресторани створені, тоді до нас приїдуть люди із закордону. Ми знаємо Єгипет і Грецію, але не знаємо свою культуру.

Цьогоріч фольклорний фестиваль збігся із днем Ржищева. Місту - 855 років. Наступного року дійство обіцяють зробити масштабнішим. А біля міста - спорудити музей просто неба, де були б відтворені помешкання українців - від часів Трипілля - до Козаччини.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.