Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Луганські археологи полюють на баб

За межею віків Регіон: Луганська область 11883 перегляди

Опубліковано - 23.10.2008 11:34 | Всі новини | Версія для друку

Луганські археологи полюють на баб
Луганські археологи полюють на баб
У понеділок експозицію парку-музею стародавнього каменерізного мистецтва просто неба Луганського національного університету поповнила нова знахідка студентів вузу – стела бронзового століття.

Про це розповів кандидат історичних наук, доцент ЛНУ Костянтин Красильников.

Експедиція, в результаті якої в парку-музеї з'явилася новинка, проходила в селищі Кам'янка Лутугинського району. У ній брали участь 16 студентів різних курсів історичного факультету ЛНУ, - повідомляє прес-служба ВНЗ. «Нами були проведені рятувальні розкопки курганного комплексу, - розповів Костянтин Іванович. – Ми копаємо цей курган вже третій рік. Цього року нам вдалося знайти 4 скульптури, котрі належать до бронзового століття і середньовіччя».

Знайдені стели – предмети сакрального характеру. Як і будь-яка археологічна знахідка, вони ілюструють особливий фрагмент культурного минулого нашого народу. Але луганчани зможуть побачити в парку поки лише одну з них. Три інших експонувати на вулиці не можна. «Дві зроблені з мергелю, який руйнується під дією природних чинників, а одна вимагає серйозної реставрації», - пояснив Костянтин Красильников.

Археолого-етнографічний музейний комплекс Луганського національного університету унікальний. У 2004 році його внесли до переліку наукових об'єктів, які є національним надбанням України. Сьогодні в його фондах знаходиться понад 5 тисяч одиниць зберігання. У парку-музеї вузу понад 80 скульптур. Ці пам'ятники також називають «кам'яними бабами», оскільки більшість з них по своїх контурах нагадує людські фігури, переважно воїнів або жінок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.