Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Бути Батурину туристичним?

Туризм Регіон: Чернігівська область 11690 переглядів

Опубліковано - 12.09.2006 16:16 | Всі новини | Версія для друку

Бути Батурину туристичним?
Бути Батурину туристичним?
Селище Батурин Чернігівської області стоїть на місті гетьманської столиці. Місто козацької слави було улюбленим куточком гетьмана Івана Мазепи.

У 1708 році гетьман вступив у таємні переговори зі шведським королем Карлом Х11 і перейшов на бік шведів під час війни. У ніч з 1 на 2 листопада 1708 року російські солдати за наказом Петра 1 жорстоко помстилися батуринцям. Більше 20 тисяч людей знищили, а місто спалили.

Вдруге відбудував Батурин останній гетьман України Кирило Розумовський. Зачарованим називають палац, який він тут побудував. Після смерті гетьмана палац уже 200 років не має власника, а шоста за його історію реставрація ніяк не може закінчитись навіть під патронатом чинного Президента.

Зачарованим його називають місцеві мешканці. Шоста реконструкція закінчилась нічим. Люди подейкують – реставрації поклала край нечиста сила. Ночами в палаці бачили світло. Місцеві кажуть, покійний гетьман давав бал.

Нині існуючий Батурин стоїть на місці гетьманської столиці. Як у Х1-Х111 ст., так і у ХV111 (аж до спалення військами Меншикова) це було укріплене містечко, компактне. Сьогодні Батурин – селище міського типу з населенням 3 тисячі чоловік. Великих промислових підприємств тут немає. Є музей і заповідник „Гетьманська столиця”. Приїздять і туристи. Але їм потрібен комфорт, а його в Батурині немає.

А в 2008 році – трьохсотріччя Батуринської трагедії. Чи стане до цього часу Батурин туристичним – невідомо. Потрібні великі кошти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Туризм»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.