Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві відкрилася художня виставка «Солярії»

Мистецький погляд Регіон: м.Київ 21064 перегляди

Опубліковано - 13.02.2006 17:44 | Всі новини | Версія для друку

У Києві відкрилася художня виставка «Солярії»
У Києві відкрилася художня виставка «Солярії»
Художник Олексій Малих згадав відомі усім древнім народам сонячні знаки – позначки, за допомогою яких пращури зображали головне для них світило та божество - сонце.

Солярні істоти з колами та спіралями замість голови, або ж з сонячними променями замість волосся – такими колись були всі люди, вірить Олексій МалИх. Він давно вивчає символіку та побут давніх народів, і переконаний: в давнину люди у різних куточках планети відчували його однаково: трипілець легко зрозумів би піктограми африканця – знаки, які не зникли і досьогодні.

Олексій Малих:
- Одним из первых символов было просто перекрестие – крестик, солярный знак. Во-первых, это было обозначение север-юг, восток-запад. И это вращающийся символ, круг. Конечно, спираль. Потому что светило движется, потом видимо спираль это знак бесконечности. Потому что приходит зима, лето, зима лето. Люди воспринимают это как спираль, как бесконечность.


Побут сонцепоклонників відзначався простотою. Люди переймалися садінням та збиранням урожаю, вирощуванням худоби та вихованням дітей – у всьому керувалися сонцем. Фетиші -виготовлені Олексієм за подобою африканських богів, проте у малюнках є риси всіх народів сонцепоклонників, зокрема і трипільські мотиви.

Відвідувачка виставки:
- В старые времена люди заходили в пещеру, и рисовали. Изображали тот мир, который есть внешне, а тут он есть внутри. На улице вы этого не увидите, а заходя сюда вы возвращаетесь в тот мир вашего естества.

Відвідувач виставки:
- Глоток такого горячего солнца среди этой стужи, это красное такое, насыщенное, эта первобытность, эта такая внутренняя свобода, и внутреннее движение.


Повернення до первісної мови гарячих знаків автор Соляріїв називає своєрідним порятунком для людства – можливість говорити тими символами, які зрозумілі і близькі усім.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.