Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Івано-Франківську бордюри вимощені плитами з єврейських кладовищ

Регіональні новини Регіон: Івано-Франківська область 11101 перегляд

Опубліковано - 19.09.2006 15:54 | Всі новини | Версія для друку

В Івано-Франківську бордюри вимощені плитами з єврейських кладовищ
В Івано-Франківську бордюри вимощені плитами з єврейських кладовищ
Таке відкриття зробили працівники шляхоремонтної організації, які зараз проводять роботи на вулиці Короля Данила. Це не перша подібна знахідка на території міста та області.

У 90-х роках минулого століття плити з єврейського кладовища виявили у постаменті пам’ятника чекістам в Івано-Франківську та монументі Володимиру Леніну в Коломиї.

У 1967 році єврейський цвинтар в Івано-Франківську було закрито. В той же час тут поставили пам’ятник жертвам нацистів без вказування національності.

Колишнє кладовище знищених нацистами євреїв розташоване одразу за пам’ятником. Свого часу тут розстріляли близько 12 тисяч людей, а тіла просто засипали негашеним вапном. Місце поховання стало видно лише потому, як просів ґрунт.

Пам’ятник, каже місцевий рабин, - це вияв специфічної толерантності колишньої влади. Коли його встановлювали, Радянський Союз вже розірвав дипломатичні стосунки з Ізраїлем, а тому національності жертв не вказували, назвали їх просто радянськими громадянами. Пам’ятник встановили, а надгробки з єврейського цвинтаря почали використовувати як будівельний матеріал.

Мойше-Лейб Колесник, головний рабин Івано-Франківського регіону:
- В мене є документ, московський, 1951 року, по-моєму, який вказує, як ламати пам’ятники і куди їх використовувати.

Під час війни теперішньою вулицею Короля Данила проходила межа єврейського гетто. Старожили району кажуть, нічого про будівництво дороги з плит не знають. Втім, пригадують, що десь у 80-х був скандал. Тоді ремонтували дорогу, а коли працівники підняли бордюри, то побачили написи на івриті.

Володимир Грабовецький, академік:
- Я підняв тоді страшний шум, вимагав припинити, а мені почали дзвонити. Казали, то дорожня справа, і ви туди, професоре, не мішайтеся.

Міська влада запевняє, що усі знайдені єврейські надгробки звезуть на кладовище. А в майбутньому їх виставлять для впізнання та долучать до меморіалу.

Від "Аратти": Цікаво, яку б оцінку подібним випадкам дали б власне "батьки" комуністично-більшовицького руху та ЧК - Парвус, Бронштейн (Троцький), той же Ленін...
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.