Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Cоціоніка » характеристика психотипу «Гекслi»

Iнтуїтивно-етичний екстраверт, ENFp

Iнтуїтивно-етичний екстраверт

Псевдоніми: Гекслi, Психолог, Порадник, Журналіст, Том Сойєр

Квадра: «Дельта» [IV]

 
1. Палкий ентузіаст, високодуховна, артистична особистість, швидко вирішує особисті труднощі, завжди покладається на свою здатність миттєво імпровізувати, замість того, щоб заздалегідь підготувати роботу, дуже любить ситуації нового, цікавого починання, коли можна проявити свої й чужі здібності, коли можна ще передбачати найнеймовірніший розвиток подій.

2. Дуже комунікабельний, легко встановлює контакти з людьми і завойовує їхню прихильність, у відносинах уважний і терпимий, уміє створювати атмосферу теплої привітності та відданості; ніколи не вдовольняється відповіддю «ні» чи визнанням факту, що хтось його або близьких йому людей не любить, прагне переконати людину – ворожість оточення скоріше надихає його на дію, ніж гнітить, уміє прив'язувати до себе людей.

3. Бачить у людях безліч різноманітних достоїнств і не може втриматися від того, щоб не повідомити їм цього в найемоційнішій формі, часто його вируючі емоції приймаються за почуття, чому й зобов'язаний репутацією Дон Жуана, насправді ж у почуттях він достатньо, консервативний, прив’язується до вузького кола своїх людей, чия думка для нього вкрай значуща і повністю визначає його настрій, поведінку, знання, якщо ж він і насправді гульвіса — цього не приховує.

4. Його промови про любов і тугу полум'яні, посмішки спокусливі, але далі цього справа йде не завжди, його девіз: емоційна влада над усіма і сексуальна свобода від усіх.

5. Цьому дуже важко повірити, дивлячись на нього, але, по суті, він консерватор і в багатьох інших питаннях, його вчинки можуть суперечити правилам, але не сподіванням близьких; агресія виявляється не в діях, а в словах, дошкульному гуморі і сарказмі, викликають агресію ті, хто загрожує об'єктивно цінним предметам, теоріям, мистецтву.

6. Уміє і любить вести полеміку, інколи використовує свою чарівливість і полемічний запал; аби нічого не робити, з бурхливим обуренням доводить, наскільки він зайнятий і як багато зробив. Його треба використовувати у стані найвищого натхнення – як ломовик він не тягне. Якщо робота вимагає тривалої і пильної уваги, заглиблення в деталі – втрачає до неї інтерес або просто кидає.

7. За темпераментом він сангвінік або холерик, має сильний тип нервової системи, високу різноманітність емоційних переживань, не помічає болю, особливо чужого, зате витривалий і невтомний у розв'язанні проблем, постійно чогось домагається, активний там, де інші пасивні.

8. Припливи працьовитості чергуються з приступами сонної пригніченості, від настрою залежить усе: плани на майбутнє, ставлення до себе, уявлення про світ, райдужні плани можуть змінюватися тяжкими переживаннями, але цікава новина, похвала, цікава можливість, що раптово випала, миттєво змінюють настрій, від нудьги просто захворює.

9. Не честолюбний, оскільки може вдовольнитися товариством друзів і передчуттям чогось цікавого, на відміну від «Цезаря», який любить бути явним управителем ситуації, він прагне бути її таємним управителем, при цьому його вплив спрямований в основному на те, щоб змусити оточуючих виявити свої здібності, таланти.

10. В армії його лають за панібратство, для нього не існує заборонених зон, високопоставлених кабінетів, він усюди вхожий, для нього всі люди рівні, ненавидить тих, хто хизується своїм становищем і посадою.

11. Інтереси і знання має скоріше широкі й різноманітні, ніж глибокі, здобуває їх незрозуміле де, але тільки не в школі (вузі), де він частіше за все найперший прогульник; відмінний популяризатор, хоча його ораторські здібності спочатку, як правило, поступаються здібностям щодо особистого спілкування, з часом і тут досягає видатних успіхів.

12. Чутливий до оцінки своїх розумових здібностей, часто прагне захистити дисертацію, добивається вчених ступенів і звань, це дає йому можливість спокійно працювати, дуже чутливий, коли зачіпають дорогі для нього ідеї, заперечують можливості його та близьких людей, тому прагне контактувати з ідейно близькими людьми.

13. Готовий допомогти людям у розв'язанні їхніх проблем, найбільше задоволення — знайти вихід зі становища, яке іншим здається безвихідним; привітність і доброзичливість може демонструвати будь-кому; робить щось тільки для тих, до кого ставиться всерйоз, і робить тоді набагато більше, ніж від нього чекають і ніж він сам обіцяє.

© I.Онуфрієнко (Вайсбанд), Соціоніка//"Наука і суспільство", 1990, NNo 1-5
Дуал (психологічно доповнюючий тип): Сенсорно-логiчний iнтроверт (Ґабен)

Художні образи: ТОМ СОЙЄР (М.Твен. «Пригоди Тома Сойєра»), ВІСЛЮК (із мультфільму «Шрек»), КОСТИК (із фільму «Покровські ворота»), ДОКТОР КАРТЕР (із фільму «Швидка допомога»), РУМАТА ЕСТОРСЬКИЙ (А. і Б. Стругацькі. «Важко бути богом»), ДЖУЛІЯ ЛАМБЕРТ (С.Моем. «Театр»)

Роль в робочій групі: «Розвідник ресурсів». Уберігає групу від загнивання, закостеніння і втрати зв'язку з реальним світом.

Стиль

Пристрасний. Їх позиція в спілкуванні — активний пошук відчуттів. Вони несуть емоції навколишнім людям. Для їх життєвого сценарію характерне те, що вони в середньому раніше всіх одружуються або виходять заміж. Вони ж частіші, ніж представники інших соціотипів, розлучаються. Спілкування вони розуміють як обмін емоціями, як своєрідне «плавання» в бурхливому океані життя.

Мотивація

Унікальність. Самоактуалізуються в нетрадиційних або таких, що постійно оновлюються, сферах діяльності з колом контактів що розширюється. Включаються в роботу стимулом унікальності: незвичністю, перспективністю завдання, її інтелектуальною складністю і захопливістю, наслідками пропонованих проектів у разі їх здійснення, масштабними чи перспективними. Порадник може доставляти немало неспокою керівникові своєю «нестандартністю», бажанням вийти за рамки звичного. З їх середовища виходять більшість інтелектуальних лідерів свого часу — першовідкривачів, засновників нових наук (логіки) або віровчень (етики), ідейних натхненників перебігу суспільної думки, що народжується. Головне для керівника, що працює з інтуїтивними екстравертами, — не нівелювати їх, не перешкоджати їх пошукам, давати їм можливість висказувати свої теорії і навіть сперечатися з керівником.

Стресостійкість

Порадник є найбільш стресостійким типом. Їх перевага в тому, що вони добре вирішують завдання в екстремальних умовах. Раптова зміна ситуації мобілізує їх, додаючи нові сили. Здатність ефективно діяти в стресовій ситуації накладає на їхні темпераментні особливості додаткову характеристику — містичну.

Позиція

Даний соціотип відноситься до розряду «Гуманітарії», оскільки краща сфера застосування зусиль для них — це мистецтво, психологія, мови, журналістика, педагогіка. Представників цього соціотипу рекомендується використовувати для реклами, створення іміджу, розробки фірмового стилю, а також в психологічній службі.

Рекомендовані посадові обов'язки:
  • робота, пов'язана з постійними контактами з клієнтами і задоволенням їх емоційно-етичних запитів;

  • реклама, розвідка ресурсів, встановлення неформальних зв'язків з навколишнім світом;

  • питання відпочинку, святкових заходів, налагодження сприятливої атмосфери в колективі;

  • виконання нестандартних, неясних за змістом, заплутаних завдань;

  • вирішення завдань перспективи, що припускають віддалений за часом результат;

  • виконання експериментальних, дослідницьких завдань;

  • управління великомасштабними завданнями, що припускають широке поле діяльності;

  • виконання завдань, що вимагають підвищеної активності і інтенсивних енерговитрат;

  • виконання першочергових завдань, що вимагають не стільки якісного, скільки швидкого рішення;

  • виконання різноманітних за підходами, малопередбачуваними за термінами завданнями, що містять елемент стихійності;

  • вирішення питань що вимагають гнучкості, кмітливості, спостережливості;

  • виконання завдань, що виникають в екстремальних і кризових ситуаціях.

ТАБЛИЦЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЦІННОСТІ, ХАРАКТЕРНИХ РИС І ЯКОСТЕЙ СОЦІОТИПІВ

Соціальна значимість соціотипа Характерні риси Позитивні якості Прийнятні недоліки
Глибоке проникнення в суть людських взаємин, бачення можливих альтернатив їх поліпшення. Ввічливий, ненав'язливий, безпосередній, емоційний, тактовний. Проникливий, уміє підтримати ідею, захопитися нею, легко налагоджує дружні взаємини, уміє управляти емоціями і поведінкою людей. Схильність до непродуманих вчинків, інколи авантюризму, нетерпимість до рутинної роботи, часта зміна захоплень.

Характеристика соціотипу І.Каганця

Якщо характеристика, наведена вище, на Вашу думку, недостатньо схожа на Вас - спробуйте вiдшукати себе серед «сусідніх» типів:

Подібні соціотипи:
Публiкацiї за темою «Соціоніка»:
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.