Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені запропонували зробити біологічний час двовимірним

У світі науки 6025 переглядів

Опубліковано - 28.04.2010 12:50 | Всі новини | Версія для друку

Новий біологічний час. Ілюстрація авторів дослідження
Новий біологічний час. Ілюстрація авторів дослідження
Науковці запропонували новий погляд на біологічний час - виявилося, що для багатьох завдань час зручно представляти не у вигляді осі, а у вигляді двовимірної поверхні у тривимірному просторі.

Стаття учених ще не прийнята до публікації, проте її препринт можна знайти тут.

У рамках нового підходу, час видається у вигляді двовимірної поверхні, що задається наступним чином. Є центральна вісь, яка представляє собою звичайний час. Уздовж цієї осі "їде" перпендикулярний вектор, що обертається з великим періодом в 24 години, до якого додані періоди таких процесів, як дихання і серцебиття.

У результаті кінець вектора описує певну криву в просторі, яка може розглядатися як графік біологічного процесу. Крива при цьому розташовується на гелікоіді - так званій гвинтовій поверхні, що нагадує за формою штопор. Ця поверхня і являє собою біологічний час.

За словами вчених, новий спосіб представлення часу буде корисний при візуалізації даних, зокрема при порівнянні біологічних ритмів різних організмів.

Наприклад, при подібному представленні, за словами дослідників, відразу помітна різниця між біологічним ритмом організму під час його активної фази і під час сну.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.