Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Катастрофа літака Президента Качинського. Москва і Варшава розійшлися в оцінках доказів

Надзвичайна подія 8484 перегляди

Опубліковано - 20.05.2010 12:13 | Всі новини | Версія для друку

Катастрофа літака Президента Качинського. Москва і Варшава розійшлися в оцінках доказів
Катастрофа літака Президента Качинського. Москва і Варшава розійшлися в оцінках доказів
Учасники розслідування катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського розійшлися думками щодо причин аварії.

Про це пише газета "Коммерсант". Польська сторона вважає, що однією з причин аварії стало те, що команди диспетчера аеропорту Смоленськ-Сєвєрний трохи запізнилися. На думку російських експертів, Ту-154 зазнав катастрофи через недосвідченість екіпажу.

Польські фахівці, зокрема, відзначають, що команда диспетчера "Сто перший, горизонт!" прозвучала вже в той момент, коли літак опустився нижче стометрової висоти прийняття рішення. Російська сторона згодна з цим твердженням. Проте експерти вважають, що диспетчер просто не встигав відстежувати мітку через дуже велику вертикальну швидкість зниження літака.

Глава розслідувального департаменту Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Олексій Морозов повідомив, що пілотам не вистачило досвіду. За його словами, командир екіпажу, сформованого за декілька днів до польоту, налітав 530 годин на своїй посаді, другий пілот - 160 годин, бортінженер - 235 годин, а штурман всього 30 годин. Крім того, члени екіпажа не відпрацьовували взаємодію на тренажері, оскільки в підрозділі, де вони проходили службу, не було докладної програми підготовки пілотів Ту-154.

З останнім аргументом погодився офіційний представник Польщі в технічній комісії Едмунд Кліх. Проте решту всіх заяв російської сторони він поставив під сумнів. Зокрема, він не погодився з тим, що нелогічні дії польських пілотів пов`язані з присутністю в кабіні сторонніх осіб.

В середу, 19 травня, голова МАК Тетяна Анодіна заявила, що безпосередньо перед аварією в кабіні знаходилося двоє сторонніх людей. Вона відзначила, що особа одного з них встановлена, проте називати ім`я відмовилася. За неофіційними даними, сторонніми були командувач ВВС Польщі Анджей Блазік (Andrzej Blasik) і директор дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана (Mariusz Kazana).

У відповідь на це Едмунд Кліх заявив, що літак Качинського був цивільним, а не військовим, тому присутність пасажирів у кабіні пілота не суперечила правилам ВПС Польщі. Він також відзначив, що з розшифровки мовного самописця взагалі незрозуміло, чи знаходилися сторонні в кабіні або біля неї.

Президентський літак Ту-154 зазнав катастрофи в Смоленській області 10 квітня 2010 року. На його борту знаходився Лех Качинський, його дружина, впливові політики, військові, а також громадські діячі. Вони летіли у складі офіційної польської делегації на жалобні заходи в Катинь. В результаті авіакатастрофи не вижив ніхто.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.