Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення

Невідоме 10190 переглядів

Опубліковано - 27.09.2006 20:44 | Всі новини | Версія для друку

Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення
Нові розгадки Мони Лізи: тривимірне сканування легендарного полотна виявило невидимі людському оку зображення
Одну з найромантичніших загадок мистецтва спробували розкрити канадські вчені, а саме таємницю усмішки Мони Лізи на картині Леонардо Да Вінчі. Вони здійснили тривимірне сканування видатного полотна і зробили висновок, що натурниця славетного майстра була в такому особливому настрої тому, що або щойно народила дитину, або була вагітна.

Вчені провели спеціальний аналіз із застосуванням лазерів та інфрачервоного випромінювання, і побачили, що голова уславленої Джоконди вкрита спеціальним напівпрозорим покривалом, яке в ті часи у Венеції носили лише вагітні або жінки, які щойно стали матерями. Найімовірнішою версією нині вважають ту, за якою портрет було замовлено з нагоди народження другої дитини Лізи Герардіні, дружини флорентійського купця Франческо де Джокондо, у 1503 році.

Водночас, докладне суперсучасне сканування так і не розкрило таємниць особливої техніки Да Вінчі – сфумато, коли малюнок є трохи розмитим та затуманеним, так що неможливо розібрати його чіткі риси. За словами канадських вчених, жоден інший художник не використовував такої техніки і вони повні намірів продовжити свої дослідження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.