Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Литвин вже позадкував: він пропонує не розлядати законопроект про мітинги

Влада 6376 переглядів

Опубліковано - 14.06.2010 12:28 | Всі новини | Версія для друку

Голодування під стінами Верховної Ради на знак протесту щодо підготовленого проекту закону, що регулюватиме проведення масових зібрань, 10 червня 2010 року
Голодування під стінами Верховної Ради на знак протесту щодо підготовленого проекту закону, що регулюватиме проведення масових зібрань, 10 червня 2010 року
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин пропонує парламентові відкласти розгляд у другому читанні законопроекту щодо порядку організації і проведення мирних заходів.

Із відповідною ініціативою Литвин виступив сьогодні під час засідання погоджувальної ради. Він зазначив, що сьогодні зранку зустрівся з групою пікетувальників, які під стінами Верховної Ради вимагають відкласти розгляд цього законопроекту.

При цьому Голова Верховної Ради зазначив, що ніяких конкретних пояснень пікетувальники не дають і обмежуються лише черговими гаслами.

Водночас він зауважив, що парламенту варто не шукати підстав для тих чи інших збурень і відкласти розгляд цього законопроекту. «Це не те питання, яке нам надзвичайно пече», – сказав спікев.

Розгляд відповідного законопроекту у другому читанні був запланований на четвер, 17 червня.

Деякі громадські організації вимагають від Верховної Ради України не підтримувати у другому читанні проект закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів».

Як зазначав член Громадської ради при МВС України з питань забезпечення прав людини Володимир Чемерис, у законопроекті, підготовленому до першого читання у парламенті, не було визначено конкретних термінів для подання заявки на проведення мітингів, а в нинішньому тексті законопроекту такий термін становить 4 дні. На думку Чемериса, це дуже багато часу, треба реагувати набагато швидше.

Володимир Чемерис також відзначив, що законопроектом значно ускладнюється процедура подання заявки на проведення мітингів, тобто особа, яка подає заявку на проведення мирного зібрання, має довести, що вона є громадянином України.

Громадські активісти провели акцію протесту

Сьогодні понеділок близько 120 представників громадських організацій провели акцію протесту на Майдані Незалежності в Києві проти прийняття Верховною Радою законопроекту №2450 «Про порядок організації й проведення мирних заходів».

На початку акції вони, взявшись за руки, сформували слово «Ні». При цьому учасники скандували: «Ми проти!». Після цього молодь сформувала слово «Так», скандуючи: «Так вільним зборам!», «Ми маємо право збиратися!».

Координатор акції Василь Гацько заявив, що 17 червня Верховна Рада України може ухвалити законопроект «Про мирні збори громадян», який дасть змогу владі забороняти проведення мирних зборів, а міліції – розганяти ці збори й затримувати їх учасників.

При цьому він наголосив, що законопроект підготовлено без публічного обговорення, хоча він стосується прав і свобод усіх громадян України.

Гацько заявив, що учасники акції протесту вимагають відкласти розгляд цього законопроекту до проведення громадських обговорень.

Він також заявив, що аналогічні акції відбудуться в понеділок у всіх обласних центрах України.

Голова всеукраїнської громадської організації «Молодіжний народний рух» Іван Крулько заявив, що цей законопроект передбачає введення дозвільної форми подання заявок на проведення акцій, тоді як нині достатньо лише повідомити владі про проведення акцій.

Крім того, за його словами, законопроект передбачає, що в Україні дозволено проведення спонтанних протестних акцій «тільки в разі високої суспільної значущості». «А хто визначить значущість таких акцій?», – зауважив Крулько.

10 червня 42 громадські організації закликали Верховну Раду відкласти розгляд цього законопроекту до висновків «Венеціанської комісії».

На їхню думку, законопроект у разі його ухвалення істотно погіршить ситуацію з дотриманням свободи зборів в Україні.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.