Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?

Правосуддя 9194 перегляди

Опубліковано - 17.06.2010 16:29 | Всі новини | Версія для друку

Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?
Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?
У Центрі політико-правових реформ критично поставилися до заяви одного з керівників Партії регіонів про недоречність розгляду закону про судоустрій Венеціанською комісією, яка є експертним дорадчим органом Ради Європи.

Якщо надсилати на розгляд європейських експертів всі законопроекти, то для затвердження закону знадобиться кілька років, вважає один з лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов.

Він сказав, що слід «орієнтуватися на світовий досвід, в тому числі на європейський, але догмою для нас якесь слово з-за кордону не повинно бути».

Експертиза Венеціанської комісії не завадить

З формального боку звертатися до Венеціанської комісії з експертизою кожного законопроекту справді не варто, сказав Deutsche Welle голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Але судова реформа - дуже важливий для суспільства крок, помилки в якому можуть дуже дорого коштувати.

«Якщо думати про інтереси якісної реформи, звернутися до Венеціанської комісії необхідно. А якщо дбати виключно по те, аби підпорядкувати судову владу існуючим політичним структурам, що як мені здається, є метою багатьох політиків, тоді звертатися зовсім не потрібною. Бо Венеціанська комісія жодної допомоги в цьому не надасть», - сказав Коліушко.

Законопроект має плюси, але й чимало мінусів

Текст закону про судоустрій, що його внесли на розгляд парламенту, Коліушко оцінив як такий, в якому міститься чимало напрацювань минулих років, що приводять його у відповідність до європейських стандартів.

Позитивом він назвав і сам факт появи комплексного закону, який врегульовує організацію судових органів та статус суддів.

Водночас Коліушко навів і цілу низку негативних новацій цього закону, метою яких, за словами експерта, є підпорядкування судової влади політичним органам.

Зокрема, він піддав критиці надання надмірних повноважень Вищій раді юстиції, приниження ролі Верховного Суду, беззахисність суддів перед Вищою кваліфікаційною комісією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.