Аратта - На головну

18 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Агітки і життя. Куди зникають українські мільйонери?

Влада 3990 переглядів

Опубліковано - 7.07.2010 22:21 | Всі новини | Версія для друку

Агітки і життя.  Куди зникають українські мільйонери?
Агітки і життя. Куди зникають українські мільйонери?
Податкова адміністрація запевняє: сьогодні в Україні немає жодного мільярдера за рівнем доходів, а кількість мільйонерів, порівняно з минулим роком, зменшилась майже на 1300 громадян.

Соціологи пов’язують це зі спричиненим кризою переходом частини українського бізнесу в тіньовий сектор.

За кількістю мільйонерів лідирує Київ, Дніпропетровськ та Донецьк, а мільярду цього року не заробив ніхто, розповідає Степан Дусяк, директор Департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації. Йдеться не про все майно тієї чи іншої особи, а тільки про її задекларовані доходи, наголосив податківець.

«Майже ніхто із українців не розбагатів – навпаки, вони збідніли. Тому що вартість їхніх активів зменшилася у зв’язку із кризою, – зауважує він. – Так, звичайно, у нас є мільйонери, але декларацію подавати про свій статок… От у тій декларації ми б побачили: якщо у нього є кілька квартир у Києві, та ще плюс будинок, то це точно мільйонер, тим більше доларовий».

На результати декларування доходів вплинула фінансово-економічна ситуація минулого року, вважає Степан Дусяк. Покращення поки що немає, сума задекларованих доходів, зокрема, інвестиційних, порівняно з минулим роком зменшилась майже на 4 мільярди гривень.

Багато українців переходить у «тіньовий сектор»

Деклараційна кампанія показала, що, по-перше, рівень життя українців продовжує поступово падати, а по-друге, багато громадян почало переводити свої доходи у «тінь», зазначає Людмила Черенько, начальник відділу досліджень рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень Академії наук.

До кризи тіньовий сектор української економіки поступово зменшувався, і були надії, що великі фірми, чиї прибутки складають мільйони гривень, вийдуть «із тіні», говорить соціолог.

«Зазвичай, от економічна криза починається, а десь через рік зменшуються доходи людей, знижуються показники життєвого рівня, – пояснює вона. – Але ця криза унікальна. Обвал рівня життя стався миттєво, разом із економічною кризою».

Головне завдання для України соціолог бачить у стабілізації економіки. Коли це станеться, за рік-два ситуація нормалізуються, і можна буде говорити про докризові тенденції виведення «на світло» українського бізнесу. А поки цього не трапилось, Людмила Черенько прогнозує наразі зменшення кількості робочих місць та подальшу «тінізацію» доходів українських громадян.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.