Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Білорусі закрили сайт недержавного інтернет-видання

Медіа 13795 переглядів

Опубліковано - 8.07.2010 14:51 | Всі новини | Версія для друку

Білоруси відчули новий закон про Інтернет
Білоруси відчули новий закон про Інтернет
Белтелеком без пояснення причин відключив сайт недержавної газети “Вітебський кур’єр”. Видання називають першою жертвою гучного указу “Про національний сегмент мережі Інтернет”.

У вівторок, 6 липня, сайт “Вітебського кур'єра” став недоступний. У Белтелекомі повідомили, що сайт закрито "відповідно до вимог листа, що надійшов в компанію". Подробиць співробітникам видання з'ясувати не вдалося.

Засновник ВК Олька Карач впевнена, що розгром газети - це початок процесу, коли білоруська влада доб'є всі залишки непідконтрольних держструктурам видань. Про більш жорстку інтернет-цензуру в країні говорять і правозахисники.

Ці припущення небезпідставні. У лютому цього року президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ “Про національний сегмент мережі Інтернет”. Згідно з документом всі сайти, діяльність яких спрямована на висвітлення ситуації в країні, повинні були до 1 липня пройти держреєстрацію. Крім того, користуватися послугами інтернет-кафе або Wi-Fi, згідно з документом, можна тільки після пред'явлення паспорта. Для контролю над інтернет-простором Білорусі був створений Оперативно-аналітичний центр.

“Вітебський кур'єр” встановлену указом процедуру реєстрації не проходив, що могло дати владі формальний привід для закриття сайту. "Ми не подавали заявку на реєстрацію з ідеологічних причин. Ми вважаємо це спробою ще більше посилити цензуру ЗМІ", - стверджує Карач. Газету “Вітебський кур'єр” влада вже закривала у 2006 році.

Шеф-редактор газети “Народна воля” Світлана Калінкіна заявила Коммерсанту, що глобальна атака на недержавні ЗМІ розпочнеться вже до осені, ближче до президентських виборів. Вона нагадала, що білоруська влада боролася з опозиційними сайтами і до виникнення указу президента. "Під час президентських виборів 2006 року та парламентських 2008 року на сайти були спрямовані ddos-атаки і вони не працювали цілодобово", - розповіла вона.

Зазначимо, Кабінет міністрів України наприкінці червня запропонував парламенту внести до Кодексу про адміністративні правопорушення штраф для інформагентств без держреєстрації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Медіа»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.