Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим

У світі науки 45130 переглядів

Опубліковано - 15.07.2010 14:54 | Всі новини | Версія для друку

Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Британські вчені дали відповідь на питання, яке багато років ставило у безвихідь найблискучіші уми людства: що з’явилося першим - курка чи яйце.

Згідно з даними досліджень, першою все-таки з'явилася курка.

Вчені з університетів міст Шеффілда і Уоріка провели дослідження за допомогою потужного комп'ютера, який змоделював на генетичному рівні процес появи курячого яйця.

Як зазначають автори дослідження, ключову роль у його формуванні відіграє протеїн овокледінін-17 або ОС-17. Він бере участь у створенні яєчної шкаралупи. Без цього протеїну, який є в організмі курки, з'явитися яйце не може.

"Цей протеїн був відомий вже давно, проте тільки зараз ми встановили, що він безпосередньо пов'язаний з формуванням яйця і контролює цей процес", - заявив один з керівників робіт професор Колін Фрімен.

Також учений зазначає, що у різних видів птахів існують різні варіанти цього протеїну, хоча вони й виконують схожі функції. Таким чином, кури володіють унікальною формою ОС-17, без якої відоме всім куряче яйце з'явитися на світ не може.

У результаті британські учені змогли відповісти на наукове питання, що вважалося нерозв'язним, встановивши, що першою з'явилася курка, а лише потім яйце.

Нагадаємо, в квітні цього року повідомлялося про півня, що проживає на одній з ферм в італійській Тоскані, який змінив стать. Це відбулося після того, як курник розорила лисиця. Залишившись без курей, молодий півень почав нести і висиджувати яйця.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.