Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені відкрли явище “космотрусів”

У світі науки 6183 перегляди

Опубліковано - 28.07.2010 17:19 | Всі новини | Версія для друку

Вчені відкрли явище “космотрусів”
Вчені відкрли явище “космотрусів”
Фахівці NASA виявили особливий вид космічної “негоди”, який здатний провокувати появу полярних сяйв.

На сайті NASA викладено відео цього космічного явища.

"Космотрус" був відкритий за допомогою п'яти супутників THEMIS і названий так по аналогії з "землетрусом". Цим явищем є "землетрус" в магнітосфері Землі, який зароджується в магнітному "хвості" планети у вигляді хвиль плазми.

Земля володіє магнітним полем, яке захищає її від жорсткої космічної радіації, відхиляючи заряджені частинки, що летять від Сонця, - так званий сонячний вітер. В результаті обдування сонячним вітром магнітне поле Землі сильно витягнуте з нічного боку планети. Ця частина поля і називається магнітним "хвостом". Ближній до Землі регіон - це магнітосфера.

Іноді "хвіст" може розтягуватися, і цей процес приводить до того, що в ньому виникає напруга, під дією якої "хвіст" скорочується знову, так само як стискується розтягнута гумка.
Тоді по всьому "хвосту" проходять хвилі принесеної сонячним вітром плазми, які рухаються у напрямку Землі. По дорозі вони розсіваються магнітним полем, а їх "відгомони" доходять до магнітосфери і викликають там "космотрус".

Особливо сильні "космотруси" на навколоземній орбіті, але вони не обов'язково локалізуються там. Збурення можуть доходити аж до поверхні Землі. "Відгомони" збурень магнітосфери були зафіксовані всіма приладами на Землі, подібно до того як сейсмографи реєструють "відгомони" землетрусу по всьому світу. По оцінках астрономів, енергія "космотрусів" порівнянна з енергією сейсмічного землетрусу магнітудою 5-6.

Передвісники "космотрусів" були виявлені супутниками THEMIS в 2007 році. Апарати потрапили під струмені плазми в дальньому кінці магнітного "хвосту" Землі. Тоді фахівці направили апарати до Землі, щоб простежити за розвитком подій в навколоземному просторі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.