Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В’єтнамки небезпечніші за найвищу шпильку

Охорона здоров`я 8671 перегляд

Опубліковано - 31.07.2010 09:49 | Всі новини | Версія для друку

Пляжні ляпанці набагато небезпечніші, ніж 11-сантиметрова шпилька
Пляжні ляпанці набагато небезпечніші, ніж 11-сантиметрова шпилька
Дівчата, які вибирають взуття без підбора, ризикують потрапити до лікарні, запевняє Утро.ру з посиланням на британських ортопедів.

Пляжні ляпанці набагато небезпечніші, ніж 11-сантиметрова шпилька. Прикріплені до стопи ремінцем, протягнутим крізь пальці, вони можуть не тільки викликати болі, а й травмувати м`язи і пальці ніг.

Здається, що в пляжному взутті можна йти набагато швидше. Але це ілюзія. Небезпека сланців у тому, що вони посилюють тиск на зовнішній бік стопи, а не на п`яту. Ноги під час кроків напружені, і в результаті можуть з`явитися болі в гомілці, литках і сухожиллях.

Щороку до лікарень Великобританії звертаються близько 200 тисяч пацієнтів, які постраждали від любові до простого взуттячка. Західні ЗМІ зазначають, що британська асоціація охорони здоров`я в рік витрачає на лікування цієї проблеми близько €48 мільйонів.

Два роки тому таке саме питання поставили науковці з Університета Обурна (Auburn University, США, штат Алабама) і, щоб відповісти на нього, зняли на відео пересування 39 добровольців обох статей, взутих у ці самі шльопки-в`єтнамки.

"Якщо ви ніяк не можете відмовитися від сланців, - кажуть ортопеди, - те вибирайте такі моделі, які не натиратимуть вам ноги. Бажано, з натуральної шкіри. Пляжне взуття не можна надягати, якщо ви збираєтеся довго гуляти або займатися спортом".

Є, щоправда, говорять дослідники, альтернатива - шльопки, доповнені лямкою на п`ятці. Вона позбавляє від розтягування зв`язок на підошві. Але з лямкою - це вже не шльопки. Просто відкрите взуття.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.