Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів

Довкілля 11134 перегляди

Опубліковано - 12.08.2010 11:30 | Всі новини | Версія для друку

Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів
Реальна небезпека. Російські лісові пожежі наближаються до Чорнобильських лісів
У Чорнобильській зоні є потенційна небезпека радіаційного забруднення повітря від ймовірних пожеж, стверджують українські екологи. Втім, українська влада запевняє, що безпосередньо там поки нічого не горить.

Російський Рослісзахист у середу підтвердив, що, за даними на 6 серпня, лише в Брянській області було зафіксовано на забруднених радіонуклідами землях 28 пожеж, і що, залежно від погоди, рознос радіонуклідів може бути на сотні кілометрів.

«Якщо горить Брянська область, вони можуть опинитись в Новгородській області, в Москві, а за певних обставин і у Східній Європі», сказав член-кореспондент Академії наук Росії Олексій Яблоков.

На ранок 11 серпня пожеж не було - МНС України

В Україні у міністерстві з надзвичайних ситуацій Deutsche Welle повідомили, що на ранок середи, 11 серпня, у Чорнобильській зоні великих лісових пожеж не зафіксовано. Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко впевнена, що у таку спеку більше уваги пожежників потребують природно-заповідні території, а не Чорнобильська зона.

«Є, звичайно, небезпека від лісу, який має радіоактивне забруднення. Це серйозна загроза. Але люди, які працюють в Чорнобильській зоні, її усвідомлюють. Я знаю ці безпрецедентні заходи охорони і контролю саме цих лісів. Думаю, що загрози, яка є в інших лісах, тут не має»,- наголошує еколог.

Експерти: ситуація з пожежами в Чорнобильській зоні повністю не контролюється

Втім, чи здатні пожежники зони відчуження повністю контролювати ситуацію з поширенням вогню? Дослідники зони відчуження переконані, що в чорнобильській зоні не впроваджена ефективна система раннього виявлення пожеж.
У цьогорічному звіті експертів проекту ЄС з розробки стратегічних програм соціально-екологічного розвитку територій, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, зазначено, що, попри відповідальну роботу спецліспідприємства «Чорнобильська Пуща», понад 15% лісового чорнобильського масиву пожежники не контролюють через обмежену кількість пожежних веж і відсутність спецтехніки.

Тож, пожежі у Чорнобильській зоні можуть бути частими, попри офіційну статистику, яка свідчить, що з 1993 по 2006 рік там сталося лише близько тисячі незначних загорянь. У звіті європейських експертів також зазначається, що не всі пожежі реєструються співробітниками лісництва у зоні відчуження, оскільки на них накладають штрафи, якщо пожеж буде забагато.

Екологи закликають утилізувати нарешті сухий ліс

Незалежний консультант з охорони навколишнього середовища Улян Білоткач, який теж брав участь у розробці для Євросоюзу звіту про соціально-екологічний розвиток чорнобильських територій, каже: «Ця небезпека існуватиме доти, доки будуть прийняті радикальні заходи з утилізації забрудненого сухого лісу: вирубати, переробити, захоронити. Але для цього потрібні великі капіталовкладення і політична підтримка уряду і міжнародних організацій».

Експерти ЄС розробили для України проект з екологічно чистого спалювання деревини в зоні відчуження. На його впровадження потрібно 2,5 мільйони євро.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.