Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті

Технології 5160 переглядів

Опубліковано - 13.09.2010 14:03 | Всі новини | Версія для друку

Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті
Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті
Вперше в історії медицини канадські анестезіологи зробили трансконтинентальний дистанційний наркоз.

За допомогою відеоконференцзв'язку, вони провели наркоз пацієнту, який перебував в Італії.

Експеримент був проведений між Університетом Макгілла в Монреалі і Пізанським університетом. Співробітники університетів розробили методику для допомоги пацієнтам, що живуть у віддалених малонаселених районах, де послуги фахівців недоступні. Крім того, вони сподіваються використовувати її для передопераційних консультацій вдома.

У ході експерименту дані хворого, якому робили операцію на щитовидній залозі в Пізі, в реальному часі транслювалися в Монреаль за допомогою чотирьох відеокамер: одна з них передавала параметри дихання, друга - інформацію з моніторів життєвих показників (пульс, ЕКГ, насичення крові киснем), третя - хід операції, а четверта - будь-яке необхідне в конкретний момент зображення.

Перед операцією канадські анестезіологи провели відеоконференцію з Італією, у ході якої ознайомилися з історією хвороби пацієнта і його поточним станом. Під час втручання вони регулювали роботу анестезіологічного обладнання і призначали необхідні препарати, що вводилися автоматично. На випадок непередбаченої ситуації в операційну була готова терміново прибути бригада італійських анестезіологів.

Як повідомляє джерело, експеримент пройшов успішно. Дослідники мають намір підтвердити його результати в подальших дослідженнях.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.