Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні Юпітер наблизиться до Землі на максимально близьку відстань

У світі науки 10297 переглядів

Опубліковано - 20.09.2010 12:44 | Всі новини | Версія для друку

Юпітер і його супутникова система
Юпітер і його супутникова система
У ніч з понеділка, 20 вересня, на вівторок найбільша планета Сонячної системи Юпітер наблизиться до Землі на максимально близьку відстань.

Як уточнюють фахівці NASA, подібне наближення трапляється раз на кілька десятиліть і повториться тільки у 2022 році. Сьогодні вночі своєю яскравістю планета затьмарить всі зірки і буде помітною неозброєним оком.

Відстань між Землею і Юпітером цієї ночі скоротитися до 560 мільйонів кілометрів. За ясної погоди глядачам не знадобиться вдаватися до допомоги телескопів. А власники звичайних біноклів зможуть розгледіти ще й численні супутники Юпітера.

"Відшукувати планету на зоряному небі не доведеться - її світіння затьмарить всі інші небесні тіла, включаючи Сиріус. Трохи помітнішим буде тільки Місяць", - повідомляють вчені.

До цього земляни могли спостерігати таке зближення планет у 1963 році.

Юпітер є п'ятою планетою від Сонця і вважається газовим гігантом. При цьому його маса набагато вища від маси всіх інших планет системи, разом узятих. За даними астрономів, одночасно з найбільшою планетою Сонячної системи на нічному небі можна буде спостерігати і Уран. Проте його розгледіти набагато складніше, оскільки він перебуває від Землі в п'ять разів далі і значно поступається за розмірами Юпітеру.

Нагадаємо, 3 червня двоє астрономів-аматорів зафіксували яскравий спалах на диску Юпітера, імовірно, у планету врізалося невідоме небесне тіло.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.