Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Незабаром для більшості українців сир стане розкішю

Добробут 5933 перегляди

Опубліковано - 24.09.2010 11:29 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Незабаром для більшості українців сир стане розкішю
Україна для людей. Незабаром для більшості українців сир стане розкішю
Унаслідок підвищення закупівельних цін на молоко в серпні, зросла собівартість виробництва молочних продуктів в цілому та сиру зокрема.

Так, враховуючи, що тверді сири виготовляють з молока високої якості, сири в першу чергу реагують на зниження пропозиції і подорожчання молочної сировини.

Як стверджує директор компанії Мілкіленд Україна Владислав Реков, рівень цін на молочні продукти в Україні безпосередньо залежить від цін на світовому ринку, але більшою мірою від цін на європейському ринку, на якому в останні місяці спостерігається тенденція зростання.

На його думку, зазвичай ціни на молочні продукти після певного проміжку часу транслюються на український ринок, однак у цьому році ситуація змінилася. Так, сьогодні ціни на молочні продукти в Україні перевищують європейські приблизно на 30%.

За словами аналітиків, експорт сирів з України до Росії, великого імпортера сирів, підтримує високі ціни на продукт на вітчизняному ринку.

Згідно з даними директора аналітичного агентства Інфагро Василя Вінтоняка, експорт сиру з України відчутно знизився і склав 5,7 тис. тонн, у той час як за попередні кілька місяців він становив блисько 7-7,5 тис. тонн.

Як повідомляє аналітик, український сир у Росії сьогодні на 10% дорожчий за німецькі сири. Зокрема, німецький сир Тільзітер в оптовій закупівлі коштує 185 руб / кг., а український Російський - від 200-210 руб / кг.

Так подорожчання сиру в Україні зробило більш привабливим імпорт, навіть з урахуванням 10% ввізного мита та інших витрат.

"На сьогодні ринкова ситуація так складається, що імпорт сиру в Україну вже вигідний", - говорить Вінтоняк.

Крім цього, директор компанії Мілкіленд Україна повідомляє, що активне ввезення сиру в Україну вже почалося.

У свою чергу українські виробники не дуже стурбовані збільшенням пропозиції закордонної продукції, так як не бачать в ній повноцінного конкурента.

"Той імпорт, який зараз йде в Україну, - це польський сир Мааздам, Радомер. Вони на смак - інші. Імпортний сир з Польщі - не конкурентний за смаковими якостями з сиром, звичним для українського споживача. Ми потерпаємо від імпорту, так як у них ціни нижчі, але сказати, що це радикально вдарить по переробнику, - не можна ", - вважає Реков.

За даними порталу BIZ.liga.net на 15 вересня середня ціна на сир у деяких торгових мережах становила 68,33 грн. / кг, у той час як на 26 липня - лише 57,49 грн. / кг. Так, за півтора місяця сир у роздробі подорожчав більш ніж на 10 грн. / кг.

Крім того, директора аналітичного агентства Інфагро повідомив, що деякі українські виробники планують наприкінці вересня в черговий раз підвищити ціни.

Керівник агентства ПроАгро вважає, що в найближчий тиждень роздрібна ціна на традиційні сири досягне в роздробі за позначку в 80 грн / кг, а в жовтні, не виключає експерт, трохи кращі сорти будуть виставлятися по 100 грн / кг.

Нагадаємо, як повідомлялося 23 вересня, ціни на м'ясо в Україні досягли десятирічного максимуму.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.