Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені розкрили таємницю кілець Сатурна

У світі науки 5213 переглядів

Опубліковано - 7.10.2010 14:38 | Всі новини | Версія для друку

Вчені розкрили таємницю кілець Сатурна
Вчені розкрили таємницю кілець Сатурна
Останні спостереження апарату "Кассіні", що працює в безпосередній близькості від Сатурна і його супутників, показують, що кільця планети - це супутники планети. Правда, такими вони були сотні мільйонів років тому.

Зараз вони перетворилися на відносно рівномірно розсіяну кільцеподібну хмару з каміння, пилу і газу. Як відзначають астрономи, дана теорія вірна принаймні відносно одного з кілець Сатурна.

Так, у процесі вивчення кілець вдалося виявити, що так зване зовнішнє кільце G гравітаційно взаємодіє з поки ще існуючим супутником Сатурна Мімас.

"У минулому на місці кільця G виразно був місяць. Деякий час тому він був зруйнований, після чого на цьому місці залишилося кільце з льоду, щебеню і великих каменюк. На сьогодні ми можемо бачити, як ці уламки просто обертаються навколо Сатурна"- говорить фахівець дослідницького центру імені Еймса Джефф Куззі.

На сьогодні великі об'єкти в кільці G відчувають слабкий гравітаційний вплив з боку супутника Мімас, який теж обертається навколо Сатурна. Це тяжіння і було зафіксовано апаратом "Кассіні".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.