Аратта - На головну

11 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Харків’янам нав’язують провладного кандидата у мери

Вибори-2010 Регіон: Харківська область 9585 переглядів

Опубліковано - 12.10.2010 17:43 | Всі новини | Версія для друку

Харків’янам нав’язують провладного кандидата у мери
Харків’янам нав’язують провладного кандидата у мери
Харків`янам нав`язують провладного кандидата на пост міського голови. Таку думку висловили експерти під час опитування, проведеного Інститутом Горшеніна щодо виборчої кампанії в Харкові.

Президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов вважає, що в Харкові представники влади хочуть ввести людей в ситуацію «вибору без вибору», щоб виборці проголосували за кандидата від влади. «Це чорні технології, що суперечать Конституції та моралі, абсолютно недемократичні правила гри на виборах», - вважає експерт.

За його словами, єдиною можливістю протистояти цьому є активізація дій опозиційних кандидатів. «Як би не намагалися сфальсифікувати результати виборів, опозиційні кандидати повинні докласти всіх зусиль для того, щоб захистити вибір громадян. Вибір на користь провладного кандидата не остаточний і не визначений наперед», - переконаний Жданов.

У свою чергу директор Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький звернув увагу на одну з технологій, яка використовуватиметься в Харкові, – нав`язування виборцям думки, що, обравши мера не «регіонала», люди одержують війни і протистояння в місцевій владі. Таким чином, на думку експерта, виборці позбавляються вибору. «Ближче до виборів, швидше за все, буде запущена технологія - мер без підтримки міськради це лише напівмер, а якщо більшість в міськраді все одно буде від Партії регіонів, то і мер має бути від ПР».

Як стверджує політолог Валерій Дудуко, «технологія пасивності виборців - одна з найпоширеніших і найаморальніших в арсеналі сучасних політтехнологів. Харків`янам наполегливо нав`язується думка про те, що від їхнього вибору вже давно нічого не залежить. Висунення колишнього губернатора Арсена Авакова на пост мера Харкова само по собі вже є демонстрацією того, що альтернатива є», - вважає експерт.

Політолог Галина Куц також відзначила, що найбільш поширеною технологією є нав`язування з телеекранів думки про загальну апатію електорату. "Людям навіюють, що будь-які протестні настрої можуть виникати лише у ненормальних людей", - говорить Куц.

За її словами, ще однією технологією є нав`язування думки про те, що "всі навколо корупціонери, всі навколо крадуть. Навіщо шукати когось нового, коли всі однакові?". "Третьою технологією я вважаю спробу переконати нас, що немає ніяких нових облич у політиці. Насправді нові лідери серед нас є, але закон про вибори написано таким чином, що висуватися можна лише від партій. Тільки партійні бонзи вирішуватимуть, за кого ми зможемо проголосувати", - говорить Куц. Вона відзначила, що лише активні дії опозиційних кандидатів зможуть розвіяти подібні нав`язані хибні думки електорату.

У свою чергу директор Лабораторії політичного аналізу Юхим Балло вважає, що у виборчій кампанії, як і в житті, все може змінитися в найостанніший момент. «Поки що немає очевидної відповіді на питання, хто переможе в протистоянні – кандидат від ПР Геннадій Кернес чи Ааков. Зрозуміло, що на боці провладного кандидата той самий горезвісний адмінресурс у вигляді міського бюджету, чиновників на місцях, членів виборчих комісій та іншого. І зрозуміло, що Кернес не зупиниться ні перед чим, аби стати мером Харкова. Навіть якщо його партійні боси будуть проти, це його не зупинить. Але не варто забувати, що Аваков – найбільш рейтинговий кандидат від опозиції на пост мера великого міста. І за Партію регіонів у Харкові готові проголосувати не більше третини харків`ян. Ще менше готові підтримати Кернеса, оскільки не всі регіонали змирилися з тим, що він представлятиме партію в Харкові».

Експерт вважає, що Харків стає майданчиком, де вирішуватиметься майбутнє української опозиції. «Хтось порівняв протистояння Кернеса і Авакова з битвою Челубея і Пересвіта. Цікава метафора. І хто переможе в цій битві – покаже час».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2010»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.