Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. У листопаді продукти харчування стануть ще дорожчими

Добробут 4283 перегляди

Опубліковано - 29.10.2010 11:30 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. У листопаді продукти харчування стануть ще дорожчими
Україна для людей. У листопаді продукти харчування стануть ще дорожчими
У жовтні темпи росту цін на основні харчі трохи знизилися за рахунок того, що припинили дорожчати м’ясо та гречка і подешевшали яйця та цукор. У листопаді споживачів знову чекає подорожчання практично на усі продукти в межах 5-10%.

У жовтні ціни на хліб порадували стабільністю: батон продавали по 2,85 грн, "Український" - по 3,37 грн. Гендиректор "Укрхлібпрома" Олександр Васильченко пояснює, що вартість масових сортів хліба стримується на адміністративному рівні. "І в листопаді ціни будуть такими ж. Уряд не дасть їм вирости", - вважає експерт.

Ціни на молочні продукти минулого місяця продовжували рости. Як пояснює Інна Іллєнко, експерт з молочної продукції Українського клубу аграрного бізнесу, в першу чергу піднімалася вартість товарів тих виробників, які не встигли підняти їх раніше, пише видання "Сєгодня".

Експерти вважають, що в листопаді ціни виростуть на 5%. Отже з такими темпами в наступному місяці молоко коштуватиме 7,9-8,4 грн/л, сир - 34,65-36,75 грн/кг, кефір - 8,1-8,9 грн/л, "Російський сир" - 71,4-75,6 грн/кг.

Після невеликого вересневого зросту, викликаного подорожчанням кормів, ціни на яловичину, свинину і курятину в жовтні, як і прогнозували експерти, стабілізувались. "Через низький попит ціни рости не будуть. А на рівень серпня вони не повернуться, тому що ціни на вітчизняне м'ясо залежать від цін на корми. А вони як подорожчали у вересні, так і не повернулися на колишній рівень", - коментує ситуацію Андрій Порох, виконавчий директор Русановського м'ясокомбінату.

Якщо гривня не обвалиться, то в листопаді яловичина коштуватиме 58-65 грн/кг, свинина - 54-55 грн/кг, куряча тушка - 19-19,5 грн/кг.

В жовтні вартість соняшникової олії продовжила рости, і тепер за літр просять не 11,5-12 грн, а 12-12,5 грн. Як пояснив директор консалтингової компанії "ПроАгро" Микола Верницький, це сталося за рахунок того, що українські ціни сильно прив'язані до світових, а ті продовжують рости зважаючи на великий неврожай в різних країнах. "У листопаді, думаю, на 50-70 копійок масло ще подорожчає, - каже Верницький.

Олександр Бакуменко, глава ради директорів Союзу птахівників, вважає, що в листопаді ціни на яйця підростуть в середньому на 50 копійок: "Це пов'язано з тим, що в листопаді виробництво яєць традиційно знижується: кури будуть менше нестися, ніж у жовтні. Звідси і такий ріст цін".

Українські ціни на рис, незважаючи на ріст світових, в жовтні встояли. Але в листопаді вони, на думку Миколи Верницького, обов'язково виростуть. "На світовому ринку з рисом проблеми через неврожай в деяких країнах, тому до нас він завозитиметься за вищою ціною - як мінімум на 5% дорожче". Якщо виправдається цей прогноз, за рис в листопаді платитимемо не 10 грн/кг, а 10,5 грн/кг. А от гречка, на думку експерта, подорожчає всього на 10-20 копійок.

Через ріст цін на борошно, дорожчають і макаронні вироби. У жовтні вони піднялися в ціні на 30-40 копійок. Микола Верницький чекає ще 5% подорожчання цього продукту - з 7,3-8,4 грн/кг до 7,7-8,8 грн/кг.

Що буде з цінами на "вітаміни" в листопаді, розповів Федір Рибалко, представник проекту МФК з розвитку овочівництва в Україні. Вартість "борщового набору" наприкінці жовтня дещо знизилася, причиною тому стало зниження ажіотажного попиту, який спостерігався у вересні, завдяки якому торговці і підняли ціни. Так, картопля тепер коштує 4-6 грн/кг (було 5-6,5 грн/кг), морква і буряк - 3,5-4,5 грн/кг (було 4,5-5,5), капуста - 3,5 грн/кг (було 4-5), цибуля 4,5-5 грн/кг (було 5-5,5).

У листопаді ситуація помінятися особливо не повинна, хіба що в другій половині місяця будуть морози від мінус 5-10 градусів. У такому разі кількість якісних овочів різко зменшиться, і вони можуть подорожчати в середньому на 10%. Картопля тоді коштуватиме 4,5-6,5 грн/кг, морква і буряк - 3,8-5 грн/кг, капуста - 3,8-4 грн/кг, цибуля - 5-5,5 грн/кг.

У листопаді закінчиться сезон вітчизняних огірків і помідор, далі на ринках з'явиться імпорт, ціни на який будуть на 20% вище за поточні. Таким чином, за огірки платитимемо 21-24 грн/кг, за помідори - 14,5-18 грн/кг. Дорожчати будуть також яблука, груші (на 10%) і виноград (на 20%), у зв'язку зі зменшенням їх кількості: яблука - до 5,5-8 грн/кг, груші - до 9-14,5 грн/кг, виноград - до 14,5-19 грн/кг.

На місці повинні залишатися ціни на банани, які дещо опустилися останнім часом, - з 13-15 грн/кг до 9-10 грн/кг.

А ось цитрусові порадують - вже почався сезон врожаю. Їх везуть з Туреччини, Єгипту, Грузії, так що ціни зможуть опуститися на 20%. Тоді за кг апельсинів платитимемо не 18-20 грн, а 14,5-16 грн, за кг лимонів - не 10-12 грн, а 8-9,5 грн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.