Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Грузії відзначають сьому річницю Революції троянд

Світ навколо нас 5455 переглядів

Опубліковано - 23.11.2010 12:59 | Всі новини | Версія для друку

Грузія відзначає сьому річницю з дня Революції троянд
Грузія відзначає сьому річницю з дня Революції троянд
Сьогодні, 23 листопада, Грузія відзначає сьому річницю з дня Революції троянд.

Цього року в країні не заплановано ніяких особливих заходів. Але саме 23 листопада президент Грузії Михайло Саакашвілі звернеться з промовою до Європарламенту.

Основною причиною, яка призвела до Революції троянд, була фальсифікація парламентських виборів 2 листопада 2003 року, після чого в Грузії почалися багатотисячні акції протесту. Виступи опозиції досягли свого піку 22 листопада, у перший день засідання нового грузинського парламенту, легітимність якого було поставлено під сумнів.

Того ж дня опозиціонери на чолі з нинішнім президентом Михайлом Саакашвілі з трояндами в руках (звідки і пішла назва революції) захопили будівлю парламенту, перервали Едуарда Шеварднадзе, котрий виступав з промовою, і змусили його залишити залу у супроводі охоронців.

Шеварднадзе, який займав тоді посаду президента, ввів у країні надзвичайний стан і закликав на допомогу війська і поліцію в район своєї резиденції у Тбілісі. Однак правоохоронні органи відмовилися підтримати його.

Увечері 23 листопада Шеварднадзе провів переговори з опозиційними лідерами Саакашвілі і Зурабом Жванія, щоб обговорити ситуацію, що склалася, на зустрічі, влаштованій за участю російського міністра закордонних справ Ігоря Іванова. Після зустрічі Шеварднадзе оголосив про свою відставку.

Ніно Бурджанадзе, тоді спікер грузинського парламенту, стала в.о. президента доти, поки не було проведено нові президентські вибори 4 січня 2004 року, на яких перемогу здобув Михайло Саакашвілі. У березні того ж року провели і нові парламентські вибори, на яких перемогу здобув Єдиний національний рух Грузії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.