Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фирташ був “у вузькому колі” Президента Ющенка

Скандал 4787 переглядів

Опубліковано - 3.12.2010 13:57 | Всі новини | Версія для друку

Олег Рибачук
Олег Рибачук
Дмитро Фірташ брав активну участь у переговорах за участю екс-президента Віктора Ющенка, хоча офіційно довіреною особою не був.

Про це сказав екс-глава секретаріату президента (2005-2006 роки) Олег Рибачук газеті "КомерсантЪ-Украина", коментуючи публікацію у Wikileaks про взаємини Фірташа та Ющенка.

"Офіційного статусу в нього не було", - сказав Рибачук на запитання, чи був Фірташ довіреною особою Ющенка у 2006 році.

"Але мені відомо, що в січні 2006 року в Карпатах, де відпочивав Ющенко, відбулася зустріч, присвячена газовій кризі, на якій був присутній і Фірташ. У ній брало участь вузьке коло людей - ті, хто справді виробляв рішення з цього питання", - сказав Рибачук.

"Крім Фірташа, на зустріч запросили деяких скандально відомих радників президента, яких я потім звільнив. У їх числі - відомий вам сирієць, який став потім медійним і металургійним магнатом", - додав він.

На запитання, чи часто Фірташ бував у секретаріаті президента Ющенка, Рибачук відповів: "У період мого керівництва зустрічей Фірташа і Ющенка в секретаріаті не було, інакше я б про це знав".

"Наскільки часто вони зустрічалися в приватній резиденції президента, мені невідомо, але, як розповідали мені колеги, він брав дуже активну участь у переговорах", - додав він.

Рибачук розповів, що він не вважав за можливе для себе брати участь у переговорах із Фірташем, хоча Ющенко якось просив його про зустріч зі співвласником RosUkrEnergo.

"Я не раз заводив із президентом розмову про те, що газова схема за участю RosUkrEnergo неприпустима. Щораз у відповідь Віктор Андрійович просто мовчав і відводив очі. З багаторічного досвіду спілкування з ним я чудово знаю цю реакцію: Ющенко мовчить, якщо він не згоден із твоїми доводами, але не може аргументовано сперечатися", - пояснив Рибачук.

"Я пам'ятаю фрагмент однієї нашої бесіди. Ющенко сказав мені з якогось приводу: "Слухай, переговори про це з Фірташем". Я тоді просто змінився на обличчі й заявив, що не буду цього робити. На що Ющенко відповів: "Ну, добре, я зустрінуся з ним сам", - згадав він.

При цьому Рибачук запевнив, що Фірташ не бував у штабі Ющенка у період "помаранчевої революції" або президентської виборчої кампанії: "Ні, це виключено. У мене чудова пам'ять на обличчя, вироблена за 6 років роботи на митниці аеропорту "Бориспіль". Можу гарантувати, що в штабі я цієї людини не зустрічав".

Але, за словами Рибачука, Ющенко знав, що за RosUkrEnergo стоїть Фірташ, "ще у 2005 році".

"Були люди, які організовували їхні контакти, зокрема керівник відомої газети – односелець Ющенка. Ще одним впливовим посередником був колишній радник президента зі сірійським прізвищем, про якого я говорив раніше", - сказав він.

Нагадаємо, сайт WikiLeaks оприлюднив інформацію, що співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ у 2008 році зізнався у зв'язках з Семеном Могилевичем, якого вважають "ватажком ватажків" російської мафії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.