Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчнені знайшли неспростовний доказ існування позаземного життя

У світі науки 6206 переглядів

Опубліковано - 20.12.2010 13:40 | Всі новини | Версія для друку

На цій фотографії космічного телескопа "Хаббл" відображене те, що спочатку вважалося кометою, а потім виявилося результатом зіткнення астероїдів
На цій фотографії космічного телескопа "Хаббл" відображене те, що спочатку вважалося кометою, а потім виявилося результатом зіткнення астероїдів
В уламках великого метеорита, що впав на території Африки, були виявлені органічні речовини, які вважаються ключовими елементами життя – амінокислоти, без яких неможливо створити білок.

Цей метеорит утворився в результаті зіткнення двох астероїдів, розповів Деніел Глевін з Годдардівського центру космічних польотів.

Зіткнення нагріло тіло до 1000 градусів за Цельсієм (про це свідчить наявність мінералів, здатних сформуватися тільки при високих температурах). Звичайно ж, при цьому всі складні органічні молекули мали загинути. Тим не менше, в метеориті вони є.

З цього вчені зробили висновок, що існує більше одного способу утворення амінокислот в космічному просторі. Отже, підвищуються шанси на зародження життя в інших куточках Всесвіту.

Раніше амінокислоти вдавалося знайти у зразках комети 81P/Вільда і багатих вуглецем метеоритах. Ці відкриття побічно підтверджують гіпотезу про те, що принаймні деякі інгредієнти земного життя сформувалися в космосі.

Метеорит 2008 TC3 вибухнув над Суданом два роки тому. Аналіз його решток проводився одночасно в Годдардівському центрі та Інституті океанографії ім. Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго. Результати співпали. В цілому вдалося виявити 19 різних амінокислот в концентрації від 0,5 до 149 частин на мільярд.

Залишалося переконатися, що амінокислоти не були занесені вже на Землі. Перевірити це досить просто: молекули амінокислот можуть бути побудовані двома способами, які є дзеркальним відображенням один одного. Життя на Землі використовує лівосторонні амінокислоти, і вони ніколи не змішуються з правосторонніми, а в метеориті містилася рівна кількість тих і інших "сортів".

Досі вважалося, що амінокислоти здатні утворюватися на астероїдах у присутності рідкої води. Останнє ж дослідження вчених свідчить про те, що є якийсь інший спосіб: імовірно, амінокислоти формуються у міру охолодження астероїда за участю реакцій у газах. Вчені запланували провести низку експериментів для перевірки гіпотези.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.