Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мріяти - шкідливо

У світі науки 5412 переглядів

Опубліковано - 22.12.2010 13:47 | Всі новини | Версія для друку

Мріяти - шкідливо
Мріяти - шкідливо
Дослідники підрахували, що людина в середньому присвячує мріям 46,9% свого щоденного часу. Втім, мрії не роблять нас щасливими, а навпаки, змушують тужити за тим, що могло б бути, стверджують науковці з Гарвардського університету.

За допомогою мобільних технологій, вчені отримували від учасників експерименту відповіді на запитання, чим вони займаються протягом дня, наскільки щасливими почуваються та чи поринають в цей момент у свої мрії.

Експерти отримали від добровольців близько 250 тисяч відповідей, повідомляє The Daily Mail.

Дослідження виявило, що найбільш щасливими ми почуваємося, коли робимо фізичні вправи, розмовляємо або кохаємося. Мозок повністю зосереджується на процесі, лише коли ми займаємось сексом.

Найбільш кепсько на душі людині буває під час роботи або коли вона сидить за домашнім комп’ютером.

На превеликий подив, мрії про щось краще не роблять неприємні та нудні для людини заняття більш привабливими. Навпаки, відпускаючи свої думки “в мандри”, опитані почувалися навіть нещаснішими.

Як припускає професор Деніел Гілберт, мрійництво може бути режимом роботи мозку “за замовчуванням”.

“На відміну від інших тварин, людська істота проводить багато часу, думаючи про те, що не відбувається навколо неї, обмірковуючи події, що сталися в минулому, можуть статися в майбутньому або взагалі ніколи не стануться”, — каже він.

Чимало філософських та релігійних традицій навчають, що щастя слід шукати в тому, аби жити однією миттю, наголошує вчений.

Рецептом від “блукання думок” може стати малювання. Каракулі, які зазвичай вважаються ознакою того, що людина нудьгує, насправді допомагають сконцентруватися мозку й пам’яті.

Під час одного з попередніх досліджень ті з піддослідних, кому було дозволено малювати каракулі під час тесту на запам’ятовування, продемонстрували кращі результати.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.