Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Доведено - музика дає фізичну насолоду

У світі науки 5892 перегляди

Опубліковано - 10.01.2011 22:00 | Всі новини | Версія для друку

Доведено - музика дає фізичну насолоду
Доведено - музика дає фізичну насолоду
Науковці стверджують, що в результаті прослуховування музики в мозок виділяється речовина, яка відповідає за гарний настрій.

Видання "Природа нейронауки" (Nature Neuroscience) оприлюднило дані дослідження, згідно з якими хімічна речовина виділяється в мозок у момент отримання найбільшої насолоди.

Вчені з університету Макґілла в Монреалі в Канаді кажуть, що це вперше речовину – допамін - перевіряли стосовно реакції на музику. Вміст допаміну підвищується у відповідь на інші стимулятори, - такі як їжа або гроші.

Відомо, що відчуття задоволення наставало в результаті споживання цукерок, або вживання кокаїну.

Допамін також пов’язують із почуттям закоханості.

У цьому дослідженні рівень допаміну зростав на 9%, коли учасники слухали музику, яка їм подобається.

Автори кажуть, що дослідження доводить, що люди отримують задоволення від музики - абстрактної винагороди, яке можна порівняти із насолодою від біологічних стимуляторів.

Психолог доктор Вілльямсон з університету Лондона каже, що дослідники довели, що музика важлива для людини, хоча й не дали відповіді на питання – чому.

Під час дослідження вісім добровольців тричі проходили два різних типи сканування мозку.

Невелику групу відібрали з-поміж 217 людей, зважаючи на те, що учасники повинні були постійно відчувати найбільшу насолоду від одного музичного твору музики так, щоб "мурашки" по спині бігали, незважаючи на кількість прослуховування і обставини.

Учасникам сканували мозок за допомогою ЯМР-томографії (ядерно-магнітно-резонансної томографії), коли вони слухали улюблену музику, і потім, коли слухали музику, до якої вони ставилися нейтрально.

Коли робили тест утретє за допомогою МРТ (магнітно-резонансної томографії), улюблену і нейтральну музику включали почергово.

Вчені проаналізували дані тестів і змогли оцінити кількість допаміну, який виділявся у мозок. Рівень допаміну був вищим, коли учасники слухали свою улюблену музику.

Ключовим елементом дослідження було те, що рівень допаміну вимірювали, коли учасники відчували найбільші емоції від музики. Для цього дослідники чекали, поки в учасників, які слухали музику, по спині "побіжать мурашки" у відповідь на улюблену музику.

Цей момент фіксували як точку найвищого задоволення.

Допамін – це біологічно активна хімічна речовина, за допомогою якої здійснюється передача електричного імпульсу в мозку. Він виділяється у відповідь на дії людини, пов’язані з мотивацією і винагородою, як секс і їжа.

Доктор Роберт Заторре, який проводив дослідження, каже, що їм потрібні були люди, які, слухаючи музику, постійно відчували, як по спині бігали "мурашки", бо інакше під час тесту не було що вимірювати.

Учасникам пропонувалося слухати інструментальну музику, щоб не відволікатися на слова.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.