Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях

Економіка 5234 перегляди

Опубліковано - 18.01.2011 13:25 | Всі новини | Версія для друку

Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях
Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях
Введення у дію Бюджетного та Податкового кодексів викличе максимальне підвищення ставок місцевих податків та зборів, а також посилення непритаманних для місцевої влади фіскальних функцій, прогнозують експерти в Харкові.

Із 1 січня в Україні почали діяти бюджетний та податковий кодекси. В регіонах ці нововведення зустріли прохолодно.

Хоча гучної критики від керівників областей й не пролунало, але опозиційні політики та незалежні експерти дають зрозуміти, наскільки серйозним ударом для місцевих бюджетів стала ця бюджетно-податкова реформа.

"Якби Харківська область у 2010 році працювала за новим бюджетним кодексом, її бюджет недоотримав би 115-120 млн. гривень",- наводить в інтерв'ю Deutsche Welle свої розрахунки обласний депутат-бютівець Ігор Райнін.

У Бюджетному кодексі влада не дотримала обіцянки

Керівництво країни обіцяло створити умови для укріплення місцевих бюджетів, але натомість в Україні відбувається централізація бюджетних коштів, каже про ідеологію нового бюджетного кодексу депутат Харківської облради. За словами Райніна, у теорії кодекс дозволяє місцевим бюджетам забирати частину податку на прибуток, однак на практиці політики навряд чи підуть проти волі центру.

"Наприклад, облрада може забирати 2%, міська, районна рада - 3%. Теоретично це можливо. Але з управлінських та політичних позицій малореально. І президент, і прем'єр чітко сказали – податок на прибуток є одним з головних ресурсів держбюджету",- каже Райнін.

Податковий кодекс віддає окремі місцеві збори центру

Місцеві бюджети повинні будуть наповнюватися за рахунок місцевих податків та зборів, але деякі з них скасував Податковий кодекс. "Наприклад, раніше прибутки від виробництва спирту та алкоголю теж надходили до місцевих бюджетів - це суттєво для Криму",- підкреслив в інтерв'ю Deutsche Welle кандидат економічних наук Борис Юровський.

На думку Юровського, питання втрат місцевих бюджетів недостатньо вивчили, до бюджетного кодексу у результаті внесуть зміни.

Експерти в Харкові прогнозують, що дія податкового та бюджетного кодексів спричинить максимальне підвищення ставок місцевих податків та зборів, а також посилення непритаманних для місцевої влади фіскальних функцій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.